Kullanıcıların çevrimiçi toplantılar Lync çevrimiçi katılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2423848 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Sorunun kapsamı

Kullanıcıları için Mac 2011 Lync 2010, Lync 2013 Lync için Windows Store app veya Lync kullanarak Lync çevrimiçi bir toplantıya katılmaya çalıştığınızda oluşan sorunları giderme istediğinizi varsayalım. Başlamadan önce kendinizi ve sorunu yaşayan herhangi bir harici kullanıcılar aşağıdaki soruları sorun:
 • Kaç kullanıcının sorun etkiliyor mu?
 • Kuruluşunuzda iç veya dış kullanıcılardır?
 • Etkilenen kullanıcılar tek bir bilgisayarda veya birden çok bilgisayarda problemi?

Bu soruların varsa, ile ilgili sorun türünü belirlemek için aşağıdaki tabloya bakın. Bu tablo, belirli bir kategoriye sorunun kapsamını yardımcı olmak için sağlanmıştır. Ancak, bazı kategoriler Lync çevrimiçi destek mühendisi teknik destek sınırları dışında olabilir.

Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi tablo okuyun:
Birden çok kullanıcı... (ancak tek bir kullanıcı) .. .from organizasyonumuza dışında...Birden çok bilgisayardan Lync çevrimiçi bir toplantıya katılamıyor: (genellikle neden olur) Lync Federasyon sorunu veya Dış ağ sorunu.

Her sütun ve her satır birbirini dışladığını unutmayın. Diğer bir deyişle, sorun ya da bir tek veya birden çok kullanıcıya etkiler ve sorunu tek bir bilgisayarda veya birden çok bilgisayar üzerinde çoğaltılamaz.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Tek bir kullanıcı...Tek bir kullanıcı...Tek bir kullanıcı...Birden çok kullanıcı...Birden çok kullanıcı...
gelen organizasyonumuza içindegelen organizasyonumuza dışındagelen organizasyonumuza içindegelen organizasyonumuza dışındaher ikisini de iç ve dış organizasyonumuza
Tek bir bilgisayardan Lync çevrimiçi bir toplantıya katılamıyorİstemci sorunuİstemci sorunuİstemci sorunuİstemci sorunuİstemci sorunu
Birden çok bilgisayardan Lync çevrimiçi bir toplantıya katılamıyorKullanıcı kimlik sorunu veya sağlama sorunuLync Federasyon sorunu veya dış ağ sorunuAğ sorunu veya hizmet kesintisiLync Federasyon sorunu veya dış ağ sorunuHizmet kesintisi veya bir ağ sorunu

SORUN

NotMostof sorunlar olabilir gözden geçirme ve aşağıdaki Microsoft Web sitesinde olan sorun gidericisi Lync toplantıya katıl destekli byfollowing çözüldü:Ölçüm tablosu "Kapsam" bölümünde aşağıdaki tabloda listelenen belirtilerden biriyle karşılaşırsanız yoksa sorun belirli bir sorun için daraltmak için kullanın. Daha sonra Burada özetlenen adımları izleyerek bu sorunu giderebilirsiniz.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
BelirtiKategoriSorun giderme
Lync çevrimiçi bir toplantı davetiyesi Çevrimiçi bir toplantıya katılma bağlantıyı tıklatmaya çalıştığında Microsoft Internet Explorer'da aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız:

Sayfa bulunamadı
Sayfa görüntülenemiyor
Ağ bağlantısıAğ sorunlarını giderme
Lync çevrimiçi bir çevrimiçi toplantı başlatmaya çalıştığında, istemci programı dondurur.İstemci sorunuİstemci sorunlarını giderme
Bir toplantı davetiyesi Çevrimiçi toplantıya katıl bağlantıyı tıklatmaya çalıştığında güvenlik uyarısı ile sürekli olarak sunulur ve toplantıya katılamıyor.İstemci sorunuİstemci sorunlarını giderme
Bir toplantı davetiyesi Çevrimiçi bir toplantıya katılma bağlantıyı tıklatmaya çalıştığında aşağıdaki iletiyi alırsınız:

Hata: Toplantı URL geçerli değil.
Kullanıcı kimliği veya sorunu sağlamaKimlik sorunlarını giderme
Lync çevrimiçi başka bir şirket tarafından düzenlenen bir Lync konferansa katılmak için kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

başvuru kodu 43 (kaynak kodu 241)
Lync Federasyon sorunuEtki alanının Federasyon veya dış Communications düzgün yapılandırıldığından emin olun.
Bir toplantı davetiyesi Çevrimiçi bir toplantıya katılma bağlantıyı tıklattığınızda, Dosya Aç iletişim kutusu görüntülenir. Ayrıca, çevrimiçi Lync çevrimiçi toplantı başlamıyor.Yanlış dosya ilişkilendirmesiWindows OCSMEET dosya ilişkileri düzeltme
Bu belgedeki tüm adımları çalıştı ve hala Lync çevrimiçi toplantıya katılamıyor. Ses, görüntü veya sohbet alamaz, konferans için bağlanmak belirlenmiş.Geçerli değilLync Web App kullanarak toplantılara katılma
Windows 8.1 önizlemede Lync toplantılar Lync Web App ile katılmak zorunda da de?ilsiniz.Geçerli değilBkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi 2867734.

Windows İstemcisi sorunlarını giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Herhangi bir istemci veya bilgisayar sorun gidermek için önce bilgisayarınızı güncel olduğundan emin olun. Bilgisayarın en son işletim sistemi güncelleştirmeleri, ses ve video sürücüleri ve bir Lync başarılı deneyimi toplantı Online sitesine bağlanmayı kolaylaştırmak için uygulama güncelleştirmeleri olmalıdır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows Update'i çalıştırın ve tüm isteğe bağlı donanım güncelleştirmelerini yüklü olduğunu doğrulayın. Özellikle, video, ses ve ağ sürücüleri güncel olduğundan emin olun.
 2. Lync güncel olduğundan emin olun. Lync güncelleştirmeleri için aşağıdaki TechNet sayfasına gidin:
  Lync karşıdan yüklemeler ve güncelleştirmeler
  Sürümünüz (2013 veya 2010) seçin veKategorialtında Lync istemcisi seçin.
Bilgisayarınızı güncel olduğundan ve tüm en düşük sistem gereksinimlerini karşıladığından emin, clear herhangi kimlik bilgileri veya önceki oturum açma sertifikaları önbelleğe:
 1. Sertifika Yöneticisi'nde doğru sertifika olduğunu doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows Sertifika Yöneticisi'ni açın. Bunu yapmak için Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü certmgr.msc, sonra da Tamam' ı tıklatın.
  2. Kişisel' i genişletin ve sonra Sertifikalar' ı genişletin.
  3. IssuedBy sütun ve iletişim sunucusu tarafından verilen bir sertifikayı arayın göre sıralayın.
  4. Sertifikası varsa ve süresi olmadığından emin olun.
  5. Sertifikayı silmek ve çevrimiçi Lync oturum açmayı deneyin. Size çevrimiçi Lync oturum açamıyorsanız, 2. adıma geçin.
 2. Kullanıcının çevrimiçi Lync kimlik bilgilerini, Windows kimlik bilgileri Yöneticisi'nden kaldırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Denetim Masası' nı tıklatın ve ardından Kimlik bilgileri Yöneticisi' ni tıklatın.
  2. Çevrimiçi Lync için bağlanmak için kullanılan kimlik bilgileri kümesini bulun.
  3. Kimlik bilgileri kümesini genişletin ve sonra kasadan Kaldır' ı tıklatın.
  4. Lync Online'da oturum açmak ve yeni bir kimlik bilgileri kümesi yazarak deneyin.
Kimlik doğrulaması yapamaz çevrimiçi Lync eşitlenemezse "anonim Katıl" döner. Anonim Katılımcılar toplantıya katılma açıkça engellenen olmayan sürece, bunlar her zaman toplantıya katılmak gerekir.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Ağ sorunlarını giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
 1. Bilgisayarın ağa bağlı olduğunu doğrulayın. Bilgisayarın diğer Web sitelerine erişip erişemeyeceğini belirler.
 2. Lync çevrimiçi taşıma güvenilirlik IP araştırması (TRIPP) ağ Lync Online'a bağlanma gereksinimlerini karşıladığını doğrulamak için kullanın.

  TRIPP aracının nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede "çevrimiçi Lync için tüm ağ gereksinimlerin karşılandığını doğrulayın" bölümüne bakın:

  2409256 Lync'in çevrimiçi olarak bağlanamıyor veya bir şirket içi güvenlik duvarı bağlantıyı engeller çünkü bazı özellikleri, çalışmıyor
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Windows OCSMEET dosya ilişkileri düzeltme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed

 1. Lync çevrimiçi .ocsmeet dosyaları açmak için kullanılan varsayılan programı olduğunu doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Denetim Masası' nı tıklatın ve Ardından varsayılan programlar' ı tıklatın.
  2. Dosya türünü veya protokolü bir programla ilişkilendir' i tıklatın.
  3. .Ocsmeetaşağı doğru kaydırın ve sonra doğrulayın Microsoft Lync Geçerli varsayılan seçilidir.
 2. 1. adım sorunu çözmezse, gerçekleştirmek bir Yüklemeyi Onar, veya Lync 2010 yeniden yükleyin.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Kimlik ile ilgili sorunları giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Aynı Office 365 kuruluşun iki kullanıcı aynı kullanıcı adı (diğer ad) paylaştığınızda belirli Bu sorun oluşur. Nasıl Lync URL'leri toplantı oluşturduğu nedeniyle, kullanıcı ile aynı ada sahip iki kullanıcı aynı Office 365 organizasyonu aynı paylaşacak URL'leri toplantı. Bu Lync çevrimiçi bir konferans bozulmasına neden olur.

Bu sorunu gidermek için yinelenen kullanıcı adına sahip kullanıcılar birinin kullanıcı adını değiştirin. Düzenleme ve Office 365'te kullanıcı hesaplarını değiştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Yardım konusuna bakın:
Oluşturmak veya kullanıcıları Düzenle
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Lync Federasyon ile ilgili sorunları giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Harici kullanıcılar (ve yalnızca dış kullanıcılar) Lync çevrimiçi bir toplantıya katılamıyor önce bunların kimliği doğrulanmış kullanıcılar veya anonim kullanıcılar olarak katılmaya çalıştığınız olup olmadığını belirleyin.
 • Lync veya OCS başka bir kuruluşa ait kimliği doğrulanmış bir kullanıcı olarak katılmak kullanıcı çalışırsa:
  • Lync Online kuruluşunuzun dış iletişimi etkinleştirilmiş olması gerekir ve dış iletişimi tamamen açık olması gerekir. Ya da dış kullanıcının etki alanı izin ver listesinde olması gerekir.

   Etkinleştirme ve etki alanının Federasyon sorun giderme konusunda yardım için Destekli anlatım Lync çevrimiçi dış iletişim ziyaret edin:
   Çevrimiçi Lync dış iletişim ayarlama
  • Dış kuruluş Federasyon kendi taraftan çok doğru yapılandırılmış olması gerekir.
  • Lync çevrimiçi bir kuruluşla federating hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
   Lync çevrimiçi müşteri Federasyon desteğini yapılandırma
  • Kimliği doğrulanmış birleştirme işe yaramazsa, Lync otomatik olarak anonim veya Konuk kullanıcı olarak katılmak denemelisiniz.
 • Lync katılan bir anonim kullanıcı olarak katılmak kullanıcı çalışırsa veya Lync Web App veya içinde Lync çevrimiçi bir konferans için bir ACP erişim numarası çeviriyor:
  • Çalışmak anonim birleşim için belirli bir DNS SRV kaydı DNS'ye bulunması gerekir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   2693625 Harici kullanıcılar anonim olarak ya da guests olarak Lync çevrimiçi konferans katılamaz
  • Çevrimiçi Lync DNS kayıtlarını onaylayan çeşitli yöntemler için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   2566790 Office 365 Lync'in çevrimiçi DNS yapılandırma sorunlarını giderme
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Lync Web App kullanarak toplantılara katılma


Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Bu sorun giderme adımlarını sorunu gidermezse, hemen Toplantıya katılmayı daha önemliyse, Lync Web App'te dikkat Lync Web App IP (VoIP) işlevselliği sesli içermez kullanın. Katılımcıları yalnızca paylaşım oturumları görüntüleme anlamına gelir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Toplantı davetini katılmak URL'yi kopyalayın ve sonra Internet Explorer yapıştırın. (Uyarı: henüz basın gerekmez.)
 2. Eklemek "? sl = 1" sonuna kadar URL ve ENTER tuşuna basın.

  Not Lync Web App gelişmiş özelliklerini kullanmak için Silverlight yüklü olmalıdır.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2423848 - Last Review: 2 Temmuz 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 19.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365p o365e o365022013 o365m gwt guided walk through kbmt KB2423848 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2423848

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com