Düzeltme: <a1>hata</a1> 7354, Oracle sayısal sütun neden oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 243027 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 36489 (SQLBUG_70)
# HATA: 18722 (SQLBUG_70)
# HATA: 47131 (SQLBUG_70)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft OLE DB sağlayıcısı için Oracle (sorgularını sayısal bir sütun içeren bir tablo aşağıdakine benzer bir hata neden MSDAORA) kullanarak Oracle bağlantılı sunucu kullanma girişiminde bulunur:
Sunucu: <a1>hata</a1> 7354, Level 16, State 1, Line 1 OLE DB Sağlayıcısı 'MSDAORA', <a1>sütun</a1> 'columnname' için geçersiz meta verileri sağladı. Veri türü desteklenmiyor.
Sayısal sütun seçme listesinde değilse, sorguyu de başarısız olabilir.

Neden

Belirtilen uzunluğun sayısal veri türü olan sütuna sahip (hiçbir duyarlık, varsayılan değer, NULL sağlar). Sayısal veri türü duyarlık ve ölçeği olmadan Oracle'nın bir değişken uzunluklu sayısal en çok 255 duyarlığını ile temsil edilir.

Pratik Çözüm

Olası geçici çözümler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
221552SORUN: SQL Query Oracle NUMERIC sütun verir hatası ile dağıtılmış

Durum

Microsoft bu sorunun, SQL Server 7.0 için onaylamıştır. Bu sorun, Microsoft SQL Server 7.0 için ABD Service Pack 2'de giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
254561INF: Microsoft SQL Server 7.0 ve Microsoft Data Engine (MSDE) 1.0 Service Pack 2 nasıl elde edilir
Daha fazla bilgi için, birincil destek sağlayıcınıza başvurun.

Daha fazla bilgi

Bir düzeltme açıklanan sorunun kök nedeni, SQL Server 7.0 Service Pack 2 (SP2) içeren olsa bile, SP2 Kurulum sp_columns_ex katalog depolanmış yordamın güncelleştirilmiş bir sürümünü yüklemez. Bu nedenle sp_columns_ex çağrısı yine de, aşağıdaki hata döndürebilir:
Sunucu: Msg 515, Level 16, durum 2, Procedure sp_columns_ex, satır 133
Ekleyemiyor 'DATA_TYPE' sütuna NULL değeri 'tempdb.dbo.#tmp_columns_XX' tablo; sütun boş değerlere izin vermez. INSERT başarısız olur. Ifade sonlandırıldı.
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SP2 ' INSTCAT.SQL komut dosyasını çalıştırın. Lütfen SQL Server 7.0 Çevrimiçi Kitapları'nda "How için Upgrade the Catalog Stored Procedures" konusunda yönergeler için bu komut dosyasını çalıştırmak bakın.

Bir Oracle sayısal tür, şimdi duyarlığı bir sayısal için SQL Server türü çok büyükse, nvarchar için (384) eşleştirilir.

Özellikler

Makale numarası: 243027 - Last Review: 14 Mart 2006 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix KB243027 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:243027

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com