SORUN: RDS işleyicisi hata iletileri için güvenlik ayarları nedeniyle

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 243245 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Uzak Veri Hizmetleri (RDS) bir DataFactory nesnesi veya Microsoft Uzak sağlayıcı aracılığıyla bir ActiveX Data Objects (ADO) kayıt kümesi isteği kullanırken, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
Bir işleyici gereklidir ve bir belirtilmedi.
-VEYA-
Belirtilen işleyiciye erişim engellendi.
HRESULT 0x80070005 ' dir.

Neden

Bu sorun oluşabilir:
 • RDS, Web sunucunuzda etkin durumda.
  -ve-
 • Standart veya özel RDS işleyicisi yüklenemiyor.
  -VEYA-
 • RDS işleyicisi, istemcinin sorguyu çalıştıran izin vermiyor.

Çözüm

Denetlenecek öğe listesi aşağıdadır:

RDS işleyicisi menkul kıymetler için sunucu denetleme

Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.0 ile başlayarak, güvenlik özellikleri için Uzak Veri Hizmeti (RDS IIS bilgisayarda kötü amaçlı kullanımı engelleyen RDS) eklenmiştir.

Not: MDAC sürüm 2.0 bilgisayarda MDAC 2.1 sürümünü yüklerseniz, güvenlik özellikleri var olan bir RDS uygulamalar kesmemek için etkinleştirilmemiştir. MDAC 2.1 "temiz" bir bilgisayara yüklüyorsanız, yeni RDS güvenlik özelliği etkin durumdadır.

DataFactory kullanırken yeni RDS güvenlik özelliği nedeniyle bir RDS işleyicisi belirtmeniz gerekir. Varsayılan BIR işleyici gerekir. RDS işleyicileri hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki makaleye bakın:
Using the Customization Handler Feature in RDS 2.0
RDS DataFactory kullanma seçenekleri şunlardır:
 • MDAC yüklü varsayılan DataFactory işleyicisi kullanın. Msdfmap.ini dosya sorgularınızı izin verecek şekilde yapılandırmanız gerekir.
 • Yazma ve kendi özel işleyicinin DataFactory için kullanın. Kayıt defterindeki <a1>"güvenli işleyicileri"</a1> listesinde, kendi özel işleyicinin kaydetmeniz gerekir.
 • DataFactory 0 (sıfır) "gerekli işleyiciyi" anahtarını ayarlayarak, "sınırsız" bir modda çalıştırabilirsiniz. Bunu kolayca \Program Files\Common Files\System\MSADC klasörünüzdeki Handunsf.reg dosyası ile yapabilirsiniz. Bir güvenlik duvarının intranet Web sunucunuz, güvenlik tehlikelerini engellemek için <a0></a0>, bu yalnızca yapılmalıdır.
Aşağıdaki güvenlik bültenine yeni RDS güvenlik özellikleri hakkında bilgi içerir:
Microsoft Security Bulletin (MS99-025)

Handler dizinine anonim kullanıcı hesabı izinlerini denetleyin.

Remote Data Service C:\Program Files\Common Files\System\MSADC klasörüne yüklenmiş için IIS Hizmet Yöneticisi'nden anonim kullanıcının (okuyor iki okuma olması ve erişim yürütme), bu dizine erişebildiğinizi denetleyin. Ayrıca, varsayılan sanal dizin , ayrı bellek alanında Çalıştır onay kutusunu varsayılan dizinin özelliklerinde işaretli olup olmadığını <a0>IIS veya</a0> kullanıyorsanız, RDS istemci RDS dizinine erişimi olmayabilir. Bu sorunu gidermek hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
184606Nasıl YAPıLıR: IIS 4.0'dan RDS kullan sanal sunucusu

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Referanslar

Microsoft Security Bulletin (MS99-025)

Özellikler

Makale numarası: 243245 - Last Review: 30 Eylül 2003 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Remote Data Service for ADO 2.0
 • Microsoft Remote Data Services 2.1
 • Remote Data Service for ADO 2.5
 • Remote Data Service for ADO 2.6
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdatabase kbprb KB243245 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:243245
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com