Jak automatizovat pomocí skriptu Ntdsutil.exe

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 243267 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Ntdsutil.exe je nástroj příkazového řádku, správci rozlehlé sítě a domény můžete spravovat a opravit Active Directory. Je navržena pro použití interaktivní nástroj úsilím nabídce, ale můžete jej spustit také pomocí skriptů a automatizace.

Další informace

K automatizaci Ntdsutil zadejte příkazy, které chcete spustit nástroj Ntdsutil na příkazovém řádku jako parametry. Aby analýze snazší každý příkaz nebo parametr je oddělené prázdné místo a více parametrů řetězce jsou uzavřeny v uvozovkách.

Následující příkaz například dokumentuje, jak lze řídit Ntdsutil prostřednictvím skriptu vrátit seznam rolí držitelem řadič domény:
q q q r "sel o t"c"co t s servername"q"l r f c s" c:\ntdsutil
Všimněte si, že jsou písmena v každém parametry zkrácený formulářů skutečné příkazy nalezen nástroj Ntdsutil. Stejného výsledku lze získat pomocí nezkrácený formuláře každý příkaz, jako v následujícím příkladu:
Ukončete ukončete "select operation target" "připojení" "připojit server servername ukončete "seznam rolí připojený server" ukončete rolí c:\ntdsutil

Vlastnosti

ID článku: 243267 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto KB243267 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:243267

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com