Ntdsutil.exe komut dosyası kullanarak otomatikleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 243267 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Ntdsutil.exe kuruluş ve etki alanı yöneticileri, yönetmek ve Active Directory'yi onarmak için kullanabileceğiniz bir komut satırı hizmet programıdır. Etkileşimli kullanım için tasarlanmıştır ve menü tabanlı bir araç olduğu, ancak bu da, komut dosyaları ve Otomasyon kullanarak çalıştırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Ntdsutil otomatikleştirmek için <a0></a0>, komut satırında Ntdsutil yardımcı programı için parametre olarak çalıştırmak istediğiniz komutları belirtir. Daha kolay ayrıştırma yapmak için <a0></a0>, her bir komut veya parametresi boş bir boşlukla ayrılır ve birden çok dize parametreleri tırnak işaretleri içine alınır.

Örneğin, aşağıdaki komutu Ntdsutil bir etki alanı denetleyicisi tarafından liste roller dönmek için bir komut dosyası aracılığıyla nasıl denetlenebilir gösterir:
c:\ntdsutil <a1>r</a1> "sel <a1>o</a1> t"c"co t s servername"q"l r f c s" q q q
Parametrelerin her harf Ntdsutil yardımcı programı ' bulunan gerçek komutları kısaltılmış formları olduğunu unutmayın. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi her komut kısaltılmamış formunu kullanarak, aynı sonucu elde edebilirsiniz:
"" işlem hedefi seç"Bağlantılar"server servername için Bağlan""bağlı sunucu rollerini çıkın listesi"Çık" çıkın c:\ntdsutil roller'nden çıkın.

Özellikler

Makale numarası: 243267 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB243267 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:243267

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com