OL2000: Jak import a export textových dat s aplikací Outlook

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 243476 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje způsob použití Průvodci importem a exportem importu textových dat do aplikace Outlook a exportu dat aplikace Outlook do textového souboru.

Pomocí textového souboru je užitečné, pokud převaděče součástí aplikace Outlook přímo neodpovídají formátu dat, který chcete importovat. Většina programů můžete exportovat a importovat textové soubory, takže textový soubor lze často použít jako společný formát souborů pro export a import dat.

Další informace

Aplikaci Outlook Průvodce importem a exportem lze importovat a exportovat následující typy textových dat:

 • Hodnoty oddělené čárkami (MS-DOS)
 • Hodnoty oddělené čárkami (Windows)
 • Hodnoty oddělené tabulátory (MS-DOS)
 • Hodnoty oddělené tabulátorem (Windows)

MS-DOS nebo Windows

Měli byste zkontrolovat rozhodnutí o použití převaděče pro MS-DOS nebo Windows založené na text znakovou sadu použitou v datech. ASCII je sada znaků, který používá mnoho programů systému MS-DOS a ANSI je znaková sada používá mnoho programů systému Windows. Hlavní rozdíl mezi ASCII a ANSI jsou horní 128 znaků, nižší 128 znaků jsou stejné. Horní 128 znaků jsou často označovány jako znaky s diakritikou. ASCII, rozšířené znaky patří nakreslenými znaky při ANSI rozšířené znaky patří mezinárodní znaky a symboly pro publikování.

Čárku nebo oddělovač karta

Znak použitý k oddělení nebo každé vymezení pole v datech určuje, pokud používáte čárku nebo kartu oddělené převaděč. Pokud otevřete data v aplikaci Microsoft Word 97 a vidíte čárkami mezi každé pole, budou vaše data bez ohledu na to, kde se oddělených čárkami (CSV). Uvidíte-li mezeru mezi pole, data jsou buď kartu oddělené nebo používá pole pevnou šířku. Převaděč oddělené kartu aplikace Outlook hledá znak tabulátoru mezi poli. V aplikaci Word 97 vyberete možnost zobrazit nebo skrýt; karty se zobrazují jako šipky, které odkazují na právo a znaky se zobrazují jako malé tečky.

Poznámka: nelze uložit soubor aplikace dokumentu aplikace Word vzhledem k tomu, že aplikace Word používá formát jiný soubor.

Dříve než se pokusíte importovat data z textového souboru, je nutné zkontrolovat, zda neobsahuje záznam záhlaví, zaručit položky, uložené v textovém souboru odpovídají interní názvy aplikace Outlook. Záznam záhlaví je první záznam v textovém souboru. Definuje způsobem, aby se data uspořádána. Pokud tato pole nejsou shodná, data nebudou importovány.

Chcete-li zjistit, jaké standardní aplikace Outlook jsou názvy polí je může generovat vzorek těchto polí v aplikaci Outlook.

K vytvoření vzorku polí aplikace Outlook

Před úpravou zdroje dat, je vhodné vygenerovat vzorek polí použitých v aplikaci Outlook. Chcete-li generovat vzorová pole, postupujte takto:
 1. Pokud je k dispozici, odebrat aktuální mapování binární soubor, "hodnoty oddělené čárkami (Windows) .adr" umístěný ve složce Windows\Application. Tento postup bude znovu vytvořit tento soubor.
 2. V nabídce Zobrazit klepněte na příkaz Seznam složek, pokud není již zobrazen.
 3. V seznamu složek klepněte pravým tlačítkem myši na složku aplikace Outlook, který chcete použít a v místní nabídce klepněte na příkaz Nová složka.
 4. Pojmenujte toto dočasné složky a klepněte na tlačítko OK. Po vytvoření vzorku polí soubor, může odstranit tuto složku.
 5. V nabídce soubor klepněte na příkaz Import A Export. Klepněte na tlačítko Exportovat do souboru a potom klepněte na tlačítko Další.
 6. V vytvořit soubor typu, klepněte na tlačítko hodnoty oddělené čárkami (Windows) a potom klepněte na tlačítko Další.
 7. Klepnutím vyberte složku, kterou jste vytvořili v kroku 2 v seznamu, Vyberte složku, ze které chcete exportovat a potom klepněte na tlačítko Další.
 8. V Uložit exportovaný soubor jako zadejte název souboru a klepněte na tlačítko Procházet, vyberte složku pro uložení souboru. Klepnutím na tlačítko OK Uložit exportovaný soubor a potom klepněte na tlačítko Další a potom klepněte na tlačítko Dokončit.
Výsledný soubor hodnot oddělených čárkami obsahuje pole, která používá aplikace Outlook pro vybranou složku. Opakujte tento krok v případě potřeby pro každý typ dat, která chcete importovat. Při familiarizing sami s popisky polí aplikace Outlook, nezapomeňte, že přesný pravopis nezbytné. Například při definování adres elektronické pošty, aplikace Outlook používá pravopis, "e-mailu."

Import textových dat

Chcete-li importovat data z textového souboru, postupujte takto:
 1. V nabídce Soubor klepněte na příkaz Import A Export.
 2. V seznamu Zvolte akci, kterou chcete provést klepněte na položku Importovat z jiného programu či souboru a klepněte na tlačítko Další.
 3. V seznamu Vyberte typ souboru, ze kterého chcete importovat klepněte na typ souboru, který odpovídá data a klepněte na tlačítko Další.
 4. V Importu souboru zadejte cestu a název souboru, který chcete importovat, nebo klepnutím na tlačítko Procházet najděte soubor a klepněte na tlačítko Další.
 5. Klepněte na složku, kterou chcete importovat do do Vyberte cílovou složku a klepněte na tlačítko Další.
 6. Potvrďte správnost cílové složky a potom klepněte na tlačítko Dokončit.

Export textových dat

 1. V nabídce soubor klepněte na příkaz Import A Export.
 2. V seznamu Zvolte akci, kterou chcete provést klepněte na tlačítko Exportovat do souboru a klepněte na tlačítko Další.
 3. V seznamu vytvořit soubor typu klepnutím vyberte formát pro soubor, který chcete exportovat a klepněte na tlačítko Další.
 4. V seznamu, Vyberte složku, ze které chcete exportovat klepněte na složku, kterou chcete exportovat a klepněte na tlačítko Další.
 5. Do pole Uložit exportovaný soubor jako typ, cesta a název pro soubor, který chcete exportovat a klepněte na tlačítko Další.
 6. Potvrďte akci a potom klepněte na tlačítko Dokončit.

Vlastnosti

ID článku: 243476 - Poslední aktualizace: 8. října 2003 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Outlook 2000
Klíčová slova: 
kbmt kbexport kbhowto kbimport kbmigrate KB243476 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:243476

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com