Çevrimiçi Lync oturum açtığınızda "Microsoft Office Outlook'a bağlanırken bir sorun oluştu" hata

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2436962 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

SORUN

Lync çevrimiçi Lync 2010 veya Lync 2013 Microsoft Outlook çalıştıran bir bilgisayarda kullanarak oturum açtığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Microsoft Office Outlook'a bağlanırken bir sorun oluştu. Varsayılan Outlook profilinizde kullanılan e-posta adresi Lync 2010'da kullanılan oturum açma adresi farklıdır. Outlook profili oturumaçma eşleştirmek için adres Lync içinde kullanarak, varsayılan değiştirin ve sonra Oturumu Kapat ve Lync için oturum açın.

ÇÖZÜM

Lync Çevrimiçi kullanıcılar için çözüm

En güncel Lync istemcisi kullanıyorsunuz?

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
En güncel Lync istemci kullandığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Kişisel Bilgi Yöneticisi içinde Lync doğru şekilde yapılandırılmış mı?

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Kişisel Bilgi Yöneticisi doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Lync Seçenekleri'ni açın ve ardından kişisel ayarları, Microsoft Exchange veya Microsoft Outlookkişisel bilgi yöneticisi seçeneğini ayarlayın.
 2. Aşağıdaki seçenekleri seçili olmadığından emin olun:
  • Benim Takvim bilgilerini temel alarak benim durum güncelleştirmesi
  • Anlık ileti konuşmalarında benim e-posta konuşma geçmişi klasörüne kaydedin.
  • Çağrı günlükleri benim e-posta konuşma geçmişi klasörüne kaydet
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Olan Outlook çalıştıran ve doğru profili kullanacak biçimde yapılandırılmış?

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
En iyi deneyim için Exchange e-posta hesabınızı Outlook'a eklemeniz ve sonra varsayılan posta profili ayarlayın. Genellikle, Exchange e-posta adresiniz ve Lync oturum açma adresi aynıdır, ancak bazı durumlarda bunların farklı olabilir.
 • Outlook doğru Exchange e-posta hesabı kullanacak şekilde yapılandırılmış mı?
  • Çoğu durumda, Exchange e-posta adresi ve Lync oturum açma adresi aynıdır.Windows Denetim Masası'nı açın ve Outlook Exchange hesabı Lync oturum açma işleminizin aynı e-posta adresini kullanarak emin olmak içinposta(Klasik Görünüm)'i tıklatın.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Tüm Denetim Masası öğelerinin ekran görüntüsü

  • E-posta hesapları' nı tıklatın ve varsayılan e-posta hesabı (joshp@cohowinery aşağıdaki örnekte) Lync oturum açma adresi ile aynı olduğunu doğrulayın:

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Ekran görüntüsü, posta Kurulumu - Outlook ve e-posta hesabı iletişim kutuları
 • Doğru varsayılan profil seçilir?
  • Denetim Masası'ndaki Posta Kurulumupenceresinde,Profilleri Göster'iseçin, her zaman bu profili kullan' ı tıklatın ve sonra bir önceki bölümde, doğrulanabilir e-posta hesabı kullanan profili seçin. Aşağıdaki örnekte, Asma Şarapçılık profil varsayılan profil olarak yapılandırılır.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Doğrulanmış e-posta hesap kullanan profiline ekran görüntüsü
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Office 365 Yöneticiler için çözümler

Bu sorunu gidermek için Outlook Exchange hesabı çevrimiçi Lync oturum açmak için kullanılan hesap eşleştiğinden emin olun. Exchange posta kutusu ve Lync hesap hem de Microsoft Office 365 tarafından barındırılıyorsa, kullanıcının Exchange birincil SMTP adresi kullanıcı asıl adı (UPN) eşleştiğinden emin olun.

UPN, SMTP ve oturum Başlatma Protokolü (SIP) adreslerini aynı değere ayarlamak için Set-MsolUserPrincipalNamecmdlet'i gelen Microsoft Azure Active Directory modülü için Windows PowerShell'i kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:
Set-MsolUserPrincipalName
Exchange posta kutusu ve Lync hesabı farklı ortamlarda barındırılan veya farklı bir etki alanı ad alanlar? kullanmak genellikle "Sorun" bölümünde anlatılan sorunlar oluşur. Exchange posta kutusuna başka bir yere (örneğin, bir şirket içi Exchange sunucusunda posta kutusu yer alıyorsa) yer alıyorsa, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerine bakın:
2614242 Exchange Server 2013 Lync Server 2013, çevrimiçi Lync ya da Lync Server 2013 karma dağıtımı ile tümleştirmek
2614614 Exchange çevrimiçi Lync çevrimiçi, Lync Server 2013 veya Lync Server 2013 karma dağıtımı ile tümleştirmek
UPN, birincil SMTP ve SIP sonra adresi yapılandırılmış olan doğru onarmak veya Outlook posta profili yeni birincil SMTP adresini kullanarak yeniden oluşturun. Lync ardından yeniden başlatın.

DAHA FAZLA BİLGİ

Bu hata genelde Outlook'ta kullanılan hesaplar ve Lync arasında bir uyumsuzluk nedeniyle oluşur. Outlook bağlandığınız Exchange posta kutusu Lync bağlı olduğu aynı Office 365 kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilmiş olması gerekir. Outlook posta kutunuza bağlıysa, başka bir Office 365 kuruluşun parçası olan veya başka bir Exchange kuruluşu yerinde, bu hata karşılaşabilirsiniz. Lync Outlook ile bir bağlantı kurma girişiminde bulunduğunda, Outlook'ta SMTP (e-posta) adresi çevrimiçi Lync için bağlanmak için kullanılan oturum açma adresi ile karşılaştırır. SMTP ve Lync oturum adresleri eşleşmiyorsa, bu hata karşılaşabilirsiniz.

Lync Outlook içinde yapılandırılan posta kutusundan farklı bir posta kutusu ile tümleştirmek istediğinizde bu hatayı da ortaya çıkabilir. Örneğin, joe@contoso.com olması için kullanıcının e-posta adresi Lync bekler, ancak Outlook posta joe@fabrikam.com bağlı, bu hata ortaya çıkabilir.

Lync WindowsEmailAddressveya posta özniteliği hangi Exchange server Outlook bağlanması gereken belirlemek için kullanır. Bu bağlantı üzerinden Exchange URL'sine ve Exchange Web Hizmetleri (EWS) Lync yapar ve başka bir kullanıcının posta kutusu için yapılandırılmış Outlook, Lync, sorun olarak kaydeder ve bu hatayı döndürür.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2436962 - Last Review: 26 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 13.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
 • Microsoft Exchange Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kbgraphxlink kbgraphic kbmt KB2436962 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2436962

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com