Yüksek CPU kullanımı, Store.exe

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 243950 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Store.exe performans izleyicisi'nde, bir depodaki bayt sayacı altında görebilirsiniz. Kaynak adres kalmadı kadar yükselir Store.exe devam eder. Sıraya Alınan DPC/sn sayacı görülen extemely yüksek CPU kullanımı olduğunu ve konsolda oturum açamayabilirsiniz. Disk belleği olmayan havuz bayt sayısı yukarıdaki sayaçların görülen eğilim yansıtacak şekilde tüm görünümlere Exchange Server Store.exe bellek sızıntısı için işaretleyin.

Neden

ArcServe aracısı için Exchange Server Yedekleme'yi kullanıyorsanız, bu davranış oluşabilir. Yanlış bir bellek ayırma ArcServe başvuru.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DBAGENT\Type
  3. Düzen menüsünde, DWORD ' ı tıklatın, sonra da 10 (onaltılık değeri) yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Özellikler

Makale numarası: 243950 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 5
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbprb KB243950 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:243950

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com