Ldp.exe'yi kullanarak Active Directory'den nesne silme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 244344 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede nasıl yönetici nesneleri Active Directory'den Ldp.exe aracını kullanarak kaldırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Nesneleri Active Directory'den silmek için yöneticiler Windows 2000 Server CD-ROM'undaki Support\Tools klasöründe bulunan Ldp.exe aracını kullanabilirsiniz. Bir nesneyi silmek için <a0></a0>:
  1. Bir etki alanı denetleyicilerinde (DC'ler), varsayılan bağlantı noktası numarası (389) kullanarak etki alanına bağlayın. Bağlan iletişim kutusuna yazın server. domain_name .com sunucu adı, burada server, DC'ler birinin adını ve domain_name etki alanı adıdır. 389 Numaralı bağlantı noktası numarasını yazın.
  2. Yönetici olarak oturum açarak, etki alanına bağlayın. BIND iletişim kutusunda, kullanıcı adı, türü yönetici yönetici hesabının parolasını yazın ve sonra da domain_name etki alanı adı yazın. Not, yönetici hesabı dışında bir kullanıcı hesabıyla bağlarsanız, nesne silinemiyor.
  3. Ldp.exe Gözat menüsünde artık nesneyi silmek için Sil'i tıklatın. Sil iletişim kutusunda, silmek istediğiniz nesnenin ayırt edici ad (DN) yazın. "Uzaktan Destek" kuruluş birimi nesnesi support.microsoft.com etki alanında kaldırmak istiyorsanız, <a0></a0> aşağıdaki DN örneğin yazın:
    OU Uzaktan Destek, DC = desteği, DC = microsoft, DC = com =
  4. Zaman uyumlu onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tamam'ı tıklatın.
Not: Bu şekilde, yalnızca "yaprak" nesneleri silmek. Boş olmayan bir nesneyi silmeye çalışırsanız, aşağıdaki iletiye benzer bir hata iletisi alırsınız:
Hata: Sil: yaprak üzerinde izin verilmiyor. <66>
Bu nedenle, bir kapsayıcı nesnesini silmek için <a0></a0>, tüm nesneleri kapsayıcısındaki silmelisiniz.

Özellikler

Makale numarası: 244344 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB244344 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:244344

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com