Otomatik Tamamla, komut istemini (Cmd.exe) etkinleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 244407 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Dosya adı tamamlama ve klasör adı bitimini hızlı arama, Windows NT Komut işlemcisi, Cmd.exe özellikleridir. Bir yol veya dosya adı yazın ve SEKME tuşuna basın, Cmd.exe, yolu ve dosya adı girdiniz eşleşen tüm dosyaları arar.

Not: otomatik tam cmd.exe, Windows 2000 ve sonraki sürümlerinde varsayılan olarak etkin değildir.

Bir yol yazın, sonra SEKME tuşuna basın, komut işlemcisini (ancak şart değil dosya adı), yol girdiniz eşleşen tüm dosyaları arar. Komut işlemcisi, SEKME tuşuna her bastığınızda eşleşen dosya adlarının biriyle görüntüler. Dosya adları listesi içinde geriye doğru gitmek için ÜST KRKT + SEKME tuşlarına basın. Bu makalede, Cmd.exe için tam bir otomatik etkinleştirme.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Tam otomatik cmd.exe için etkinleştirmek için <a0></a0>, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) aşağıdaki kayıt defteri anahtarını görüntülemek için kullanın:
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Komut işlemcisi
CompletionChar</a0> değerini düzenlemek ve REG_DWORD değeri 9'a ayarlayın. Not, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Özellikler

Makale numarası: 244407 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB244407 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:244407

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com