INFO: Obmedzenia ovládač ODBC Microsoft Oracle a OLEDB poskytovateľ

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 244661 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Tento článok popisuje obmedzenia súčasného verzia ovládača ODBC spoločnosti Microsoft a OLE DB Provider for Oracle. Tieto komponenty sú v súčasnosti v režime údržby. Žiadne nové aktualizácie sú naplánované na ďalších vydaniach týchto komponentov vrátane ich podpory proti verzie neskôr ako Oracle 8i.

DALSIE INFORMACIE

Aktuálna verzia ovládača ODBC spoločnosti Microsoft pre Oracle vyhovuje ODBC 2.5 špecifikácie, zatiaľ čo OLE DB Provider for Oracle je natívny Oracle 7 OCI API poskytovateľa. Ovládač a poskytovateľ vola OCI 7 API proti súčasti klienta Oracle bez ohľadu na Oracle verzia nainštalovaný na počítač.

Z Microsoft Data Access Components (MDAC) verzie 2.5 a novšie verzie ovládača ODBC spoločnosti Microsoft a OLE DB Provider podporuje len Oracle 7 a Oracle 8i s nasledovné obmedzenia:
 • Oracle 8.x špecifické údaje typy, ako sú napríklad CLOB, KVAPKA, BFILE, NCHAR, NCLOB a NVARCHAR2, nie sú podporované.
 • Funkcia Unicode proti Oracle 7.x a 8.x serverov je nie je podporovaný.
 • Viacnásobné inštancie klienta Oracle alebo viacerých Oracle domovy, nie sú podporované pretože sa spolieha na prvý výskyt Oracle domov v premennej PATH systému.
 • Vracanie viacerých resultsets z uložené postupom alebo dávky SQL SQL nie je podporované pomocou ADO alebo OLEDB.Ďalšie informácie o tom, ako získať resultset z Oracle uložené postup, kliknite na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  255043Ako získať množina záznamov súčasti ADO z Oracle prostredníctvom ASP pomocou REF KURZORY
  176086 HOWTO: Retrieve skupín záznamov z Oracle uložené Procs pomocou ADO
 • Vnorené vonkajšie spojenia nie sú podporované.
 • Pretrvávanie XML nie je podporované.
 • Verzia väčšia ako 8i nie sú podporované, použiť tento ovládače.
Dôležité upozornenie A nové Microsoft.NET riadené Oracle poskytovateľa podporujúceho 9i klienta Oracle je teraz k dispozícii. Chcete prevziať tento poskytovateľ, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:http://www.Microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyId=4F55D429-17DC-45EA-BFB3-076D1C052524

ODKAZY

Ďalšie informácie nájdete v súbore Pomocníka, ktorý je zahrnuté s vodičom a poskytovateľa.Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce čísla článkov publikovaných v databáze Microsoft Knowledge Base:
259959Techniky ladiť problémy s pripojením k serveru Oracle pomocou Ovládač ODBC a OLE DB Provider
280106 Ako nastaviť hore a riešenie problémov prepojených server na Oracle v SQL Server
306787 PRB: Vykazujúcich viacero resultsets zlyhá pod ADO s Microsoft Oracle OLEDB Poskytovateľom a ovládač ODBC
Dodávateľmi iných produktov uvádzaných v tomto článku sú spoločnosti nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky týkajúce sa výkonu alebo spoľahlivosti týchto produktov.

Vlastnosti

ID článku: 244661 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Data Access Components 2.6
 • Microsoft Data Access Components 2.7
Kľúčové slová: 
kbdatabase kbdriver kbfix kbgrpdsmdac kbinfo kboracle kbprovider kbmt KB244661 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:244661

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com