BILGI: Sınırlamalar Microsoft Oracle ODBC sürücüsü ve OLEDB Sağlayıcısı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 244661 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Oracle için Microsoft ODBC Driver'ı ve OLE DB Provider'ın geçerli sürümünde sınırlamaları anlatılmaktadır. Bu bileşenler şu anda bakım modundasınız. Yeni güncelleştirme, Oracle 8i daha sonraki sürümleri karşı destek de dahil olmak üzere bu bileşenleri gelecek sürümleri için planlanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Yerel bir Oracle 7 OCI API sağlayıcısı OLE DB Provider for Oracle, geçerli sürümü, Oracle için Microsoft ODBC sürücüsü ODBC 2.5 belirtimine uyar. Oracle istemci bileşenleri yüklü <a1>Oracle</a1> sürümü ne olursa olsun karşı OCI 7 API çağrıları, sürücü ve sağlayıcı olun.

Microsoft Data Access Components (MDAC) sürüm 2.5 ve daha sonraki sürümleri, YALNıZCA Oracle 7 ve Oracle 8i aşağıdaki sınırlamalarla birlikte Microsoft ODBC sürücüsü ve OLE DB Provider destekler:
 • CLOB BLOB, BFILE, NCHAR, NCLOB ve NVARCHAR2, gibi Oracle 8.x özgü veri türleri desteklenmiyor.
 • Oracle 7.x ve 8.x sunucularda <a2>Unicode</a2> özelliği desteklenmiyor.
 • Bunlar ana SISTEM PATH değişkeninde olan Oracle ilk geçtiği bağımlı olduğundan, Oracle istemci için birden çok örneği ya da birden çok Oracle evdeki, desteklenmiyor.
 • ADO veya OLEDB kullanarak birden çok resultsets bir saklı yordam veya toplu iş SQL ifadesini döndürme desteklenmiyor.Hakkında ek bilgi için saklı yordamını bir resultset bir Oracle'dan almak için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  255043Oracle REF IMLEÇLER kullanarak ASP ile ADO kayıt kümesini almak için nasıl kullanılır
  176086Nasıl YAPıLıR: ADO kullanarak yordamlara alma Recordset Oracle tarafından depolanan
 • Iç içe geçmiş bir dış birleştirmeler desteklenmez.
 • XML sürdürme desteklenmiyor.
 • 8I büyük bir sürüm desteklenmiyor bu sürücüleri'ni kullanma.
Önemli Oracle 9i istemci destekleyen yeni Microsoft .NET yönetilen Oracle sağlayıcı artık kullanılabilir durumdadır. Bu sağlayıcı'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web site:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=4F55D429-17DC-45EA-BFB3-076D1C052524

Referanslar

Ek bilgi için sürücü ve sağlayıcı ile gelen Yardım dosyasına bakın.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
259959ODBC sürücü ve OLE DB Provider'ı kullanarak bir Oracle Sunucusu için bağlantı sorunları hata ayıklamak için teknikler
280106Kurma ve bağlantılı bir SQL Server'da Oracle sunucusuna ilgili sorunların nasıl giderileceği
306787SORUN: ADO ile Microsoft Oracle OLEDB Sağlayıcısı ve ODBC Driver'altında birden çok resultsets döndürme başarısız
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 244661 - Last Review: 8 Temmuz 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Data Access Components 2.6
 • Microsoft Data Access Components 2.7
 • Microsoft ODBC for Oracle (Build 2.573.7626) 2.5
 • Microsoft OLE DB Provider for Oracle Server 1.0
 • Microsoft OLE DB Provider for Oracle Server 1.0
 • Microsoft OLE DB Provider for Oracle Server 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdatabase kbdriver kbfix kbgrpdsmdac kbinfo kboracle kbprovider KB244661 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:244661

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com