Pomalý výkon při kopírování souboru z klienta MS-DOS systémem Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 244826 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Dlouhá prodleva může pozorovat při kopírování souboru z klienta MS-DOS počítači systémem Microsoft Windows 2000 pomocí protokolu TCP/IP.

Poznámka: Toto chování nenastane při kopírování souboru z klienta MS-DOS k počítači se systémem Microsoft Windows NT 4.0 nebo Microsoft Windows 95 nebo Microsoft Windows 98 nebo zkopírujte soubor z počítače se systémem Windows 2000 do počítače systém MS-DOS.

Příčina

K tomuto chování dochází, protože odesílatel MS-DOS neklesne pakety během přenosu. Windows 2000 používá výchozí TCP přijímání velikost okna 17 KB pro Ethernet (8 KB v systému Windows NT 4.0). MS-DOS odešle jeden list papíru pakety v pokus o vyplnění vyrovnávací příjemce zahlcení jeho síťový adaptér. Nelze zachovat s proudu paketů odeslaných zásobník MS-DOS TCP/IP, které výsledky ztrátách paketů je ovladač síťového adaptéru reálný režim MS-DOS. Ovladač síťového adaptéru snížena před umístěny podél pakety.

Řešení

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Chcete-li tento problém vyřešit, sada TCP velikost přijímaného okna v systému Windows 2000 hodnota rovná nebo menší než 8 KB:
 1. Spusťte program Editor registru (Regedt32.exe).
 2. Vyhledejte následující klíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
 3. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Přidat hodnotu a přidejte následující hodnotu registru:
  Název hodnoty: TcpWindowSize
  Typ dat: REG_DWORD
  Hodnota: 8192
 4. Ukončete program Editor registru.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se to být problém s ovladače síťového adaptéru reálný režim MS-DOS.

Další informace

Maximum Segment Size (MSS) je vypočtena z největší přenosovou jednotku (MTU) ohlásil ovladač NDIS (síťová karta). Například Ethernet = 1460; 4 Token Ring MB = 4128; 16 Token Ring MB = 17888.

Při první segment dat odešle klient MS-DOS, klient může odeslat paket undersized pomocí hodnoty okna TCP, která je menší než MSS. Trasování v síti zobrazí tuto hodnotu v hlavičce protokolu TCP. Pro Ethernet vypadá podobně jako v následujícím příkladu hodnotu Windows v hlavičce protokolu TCP:
Okno TCP: = 1450 (0x5AA)
Pokud k této situaci dochází nakonfigurovat TCP velikost přijímaného okna v počítači systémem Windows 2000 být více okna TCP klient používá. V tomto příkladu hodnota je více 1450 namísto 1 460, takže TCP velikost přijímaného okna 7250 (1450 x 5).

By mělo není snížit TCP velikost přijímaného okna opravit problémy v síti. Zmenšení velikosti okna provede méně patrné příznaky, ale problém nevyřeší.

Nastavit TCP velikost přijímaného okna pomocí klíče registru TcpWindowSize. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
120642Konfigurační parametry protokolu TCP/IP a rozhraní NBT pro systémy Windows 2000 nebo Windows NT

Vlastnosti

ID článku: 244826 - Poslední aktualizace: 2. března 2007 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbnetwork kbprb KB244826 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:244826

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com