MS-DOS istemcisi'nden Windows 2000 tabanlı bilgisayara dosya kopyalanırken yavaş performans

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 244826 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir dosya, bir MS-DOS istemciden TCP/IP iletişim kuralını kullanarak bir Microsoft Windows 2000 tabanlı bir bilgisayara kopyaladığınızda, uzun bir gecikmeyle gözlemek.

Not: bir dosyadan bir MS-DOS istemcisi Microsoft Windows NT 4.0 veya Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98 çalıştıran bir bilgisayara kopyaladığınızda veya MS-DOS'A tabanlı bir bilgisayara Windows 2000 tabanlı bilgisayardan dosya kopyaladığınızda, bu davranış oluşmaz.

Neden

Bu davranış, MS-DOS gönderenin, iletim sırasında paket düşünceye oluşur. Windows 2000 kullanan bir varsayılan TCP Pencere boyutu 17 KB <a1>Ethernet</a1> (Windows NT 4. 0'da 8 KB) alırsınız. MS-DOS, kendi ağ bağdaştırıcısını taşmasını alıcının arabelleği dolduracak girişiminde arka arkaya paketleri gönderir. Paket kayıplarının içinde sonuçları MS-DOS TCP/IP yığını tarafından gönderilen paketlerin akışı korumak MS-DOS gerçek modda ağ bağdaştırıcısının sürücüsü değiştiremiyor. Önce ağ üzerinde yer alır, ağ bağdaştırıcısı sürücüsü paketlerini yok sayar.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, <a1>set</a1> TCP alma penceresi boyutunu Windows 2000 için bir değer eşittir veya küçüktür 8 KB:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: TcpWindowSize
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer: 8192
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Durum

Microsoft, MS-DOS gerçek modda ağ bağdaştırıcısı sürücüleri ile ilgili bir sorun için onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

En fazla kesim boyutu (MSS) alınan en fazla iletim birimi (NDIS sürücüsünün (ağ kartı) tarafından bildirilen MTU) olarak hesaplanır. Örneğin, Ethernet 1460; 4 MB Token Ring = 4128; 16 MB Token Ring = 17888 =.

Istemci, MS-DOS istemci ilk parça veri gönderdiğinde, the MSS'dan küçük bir TCP penceresi değeri kullanılarak undersized bir paket gönderebilir. Bu değer, BIR ağ izlemesi TCP başlığında gösterir. Ethernet, TCP üstbilgisindeki <a2>Windows</a2> değerini aşağıdaki örneğe benzer:
TCP: Pencere 1450 (0x5AA) =
Bu durum ortaya çıkarsa, TCP yapılandırma Windows 2000 tabanlı bilgisayarda, bir istemcinin kullandığı TCP Pencere katları için pencere boyutunu al. Bu örnekte, değer 1450 1460 yerine katı olduğundan, TCP alma penceresi boyutunu <a1>7250</a1> (5 x 1450) olduğundan.

TCP azaltmak ağ sorunlarını gidermek için pencere boyutunu al. Pencere boyutunu küçültme belirtilerden daha belirgin hale getirir, ancak sorunu gidermez.

TCP ayarlayabilirsiniz TcpWindowSize kayıt defteri anahtarını kullanarak, pencere boyutunu al. Bunu yapma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
120642Windows 2000 veya Windows NT için TCP/IP ve NBT yapılandırma parametreleri (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 244826 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbnetwork kbprb KB244826 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:244826

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com