Uzak Depolama Birimi geçiş iş performans üzerinde saat düşmesine başlatır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 244832 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Zaman içinde uzaktaki depolama birimi için temizlemeyi her gece uygulanan bir geçiş işlerini uzun alma performansının düşmesine başlar. Örneğin, RSS hizmet günlüklerinizi (Uzak Depolama ek bileşeninde bulunan) ardışık hafta içinde tamamlamak için daha uzun sürüyorsa temizlemeyi her gece uygulanan tarar ve veri aktarımları gösterir. Normal geri çekmeleri tamamlanması zaman aşırı miktarda almak de başlar.

Neden

Uzaktaki Depolama Birimi %SystemRoot%\System32\FsaDb klasöründe bulunan bir dosya Sistem Aracısı'nı (FSA) veritabanında pre-migrated dosyaların bir listesini tutar. Bir pre-migrated biri çevrimdışı depolama birimine kopyalanan ancak henüz kesildi dosyasıdır (veri yine de yerel birimde bulunan). Birim boş alanı yine de istenen düzey yukarısındaki olduğundan, gerçek birim boş alanı istenen en düştüğünde dosyaları yalnızca kesiliyor.

Pre-migrated bu dosyalardan birini açılmış veya fazlalıklar atıldı önce değişiklik, dosyanın son erişim zaman damgasını düzeltilir. Ancak, giriş FSA veritabanındaki kaldırılmaz. Dosyayı daha sonra yeniden Uzaktaki Depolama Birimi tarafından geçirilirse, yeni bir girdi FSA veritabanında oluşturulur. Bu veritabanı, çok sayıda kayıt (her dosya için bir adet) ve adversly efekti performansı ile dolu duruma neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu soruna geçici bir çözüm için <a0></a0>, düzenli olarak aşağıdakilerden birini (yaklaşık bir kez 2 ile 3 ayda) gerçekleştirin:
  1. Tüm uzaktaki depolama birimi hizmetleri durdurun.
  2. (Yalnızca tüm dosyaları yeniden adlandırmak veya işlemi tamamlanıncaya kadar geçici bir klasöre kopyalamak istediğiniz.) %SystemRoot%\System32\RemoteStorage\FsaDb\*.* dosyaları silme
  3. Tüm Uzaktaki Depolama Birimi hizmetlerini yeniden başlatın.
  4. Yönetilen birimlerde bir Dosyaları Doğrula iş zamanlayın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 244832 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbnetwork kbwin2000sp1fix KB244832 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:244832

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com