Yönetimsel paylaşımlar Server'da görüntülenmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245117 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows NT Server 4.0 veya Microsoft Windows 2000 çalıştıran bir bilgisayarda yönetimsel paylaşımlar (örneğin, c $, d $, admin $ ve IPC $) görüntülemek istediğinizde, bu paylaşımları görüntülenmeyebilir. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda, yine de paylaşımları görüntülemek için olmayabilir.

Neden

Anahtarı 0 (sıfır) olarak ayarlanmış hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\services\lanmanserver\parameters AutoShareServer ve AutoShareWks değerleri varsa, bu davranış oluşabilir.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, AutoShareServer ve AutoShareWks kayıt defteri değerlerini değer verisini 1 (bir) kullanmak üzere yapılandırın:

 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32) başlatın ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
  					
 2. AutoShareServer ve AutoShareWks değerleri 1 olarak yapılandırın (bir).
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 4. Paylaşımların etkin hale getirmek için bilgisayarı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 245117 - Last Review: 2 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB245117 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:245117

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com