Hata iletisi: Etki alanı denetleyicisi bu etki alanı için Bul.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245172 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Güvenilen bir etki alanında Microsoft Windows NT Server 4.0 çalıştıran bir birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) bağlayarak, güvenen etki alanı arasında güven ilişkisi kurma girişiminde bulunduğunuzda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu etki alanı için etki alanı denetleyicisi bulunamadı.

Neden

Bu davranış ortaya çıkabilir 1b (etki alanı ana tarayıcısında) ve güvenilen etki alanındaki PDC 1 c (etki alanı denetleyicisi) Netbıos adları Windows ınternet adlandırma hizmeti (WINS de) kaydedilmedi. Iki etki alanı, WINS sunucularının birbirleriyle çoğaltma, bu durum oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, güvenilen etki alanının PDC'SI 1b ve 1 c girişleri içeren bir LMHOSTS dosyasını değiştirin:
 1. (Not Defteri gibi) bir metin düzenleyicisinde %SystemRoot%\System32\drivers\etc klasöründe bulunan LMHOSTS dosyasını açın.
 2. Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi güvenilen etki alanında, güvenilen etki alanı, ınternet Protokolü (IP) adresini ve PDC adını adı kullanılarak LMHOSTS dosyasına aşağıdaki satırları ekleyin:
    10.0.0.1  PDCName  #PRE #DOM:DomainName
    10.0.0.1  "DOMAINNAME   \0x1b"  #PRE
  
  					
  • Örnekte, 10.0.0.1 IP adresi güvenilen etki alanındaki PDC değiştirin.

  • PDCName, güvenilen etki alanı PDC Netbıos adını değiştirin. Netbıos sonek (sixteenth karakter) belirtirseniz, tırnak işaretleri arasındaki aralıklar kritiktir. Toplam 20 karakter (etki alanı adı ve en çok 15 karakter artı ters eğik çizgi (\) artı hizmet türünün Netbıos onaltılı gösterim yazma alanlarının uygun bir sayı) tırnak işaretleri içinde olmalıdır.

  • Etkialanıadı, güvenilen etki alanı Windows NT 4.0 etki alanı adıyla değiştirin.


 3. Değişiklikleri için LMHOSTS dosyasını kaydedin.
 4. Lmhosts dosyasının kullanımını belirtin:
  1. Denetim Masası'ndaki ' ı çift tıklatın.
  2. Iletişim kuralları sekmesini tıklatın.
  3. Ağ iletişim kuralları iletişim kutusunda, TCP/IP iletişim kuralı ' nı tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
  4. WINS adresi sekmesini tıklatın Etkinleştir LMHOSTS arama onay kutusunu işaretleyin ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, Evet ' i tıklatın.

Daha fazla bilgi

Bu davranış, güvenilen etki alanının PDC üzerindeki kayıt defterine el ile eklediğiniz RestrictAnonymous kayıt defteri değeri varsa da oluşabilir. Bu değer null oturum bağlantılarını engeller. Buna ek olarak, bu kayıt defteri değeri de güvenen etki alanı bir güven ilişkisi kurmak için güvenilen etki alanındaki PDC için bağlanmasını engeller.

Etki alanları arasında güven ilişkisi kurma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
178640Güven ilişkisi kurulurken etki alanı denetleyicisi bulunamadı (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Bir Lmhosts dosyası kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
180094Nasıl yapılır: etki alanı doğrulaması için bir LMHOSTS dosyası yazma
163409Netbıos (16th karakter Netbıos adı) sonekleri

Özellikler

Makale numarası: 245172 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB245172 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:245172

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com