NTVDM CPU geçersiz bir yönergeye karşılaştı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245184 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 kullanan bir bilgisayarda 16-Bit bir program çalıştırmak istediğinizde, program hemen sonlandırılabilir veya şu hata iletisini alabilirsiniz:
WOW VDM Gizli Konsolu
NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı.
CS: 04c 3 IP:3937 OP:c71c 9 d 37 00
Uygulamayı sonlandırmak için Kapat'ı seçin.
Kapat'a tıkladığınızda, benzer hata iletileri alabilirsiniz.

Neden

Command.com dosyasının yanlış bir sürümünü kullanıyorsanız, bu davranış oluşabilir. Örneğin, 11/7/95 tarihli olan Microsoft Windows 95'te bulunan bir Command.com dosyasını kullanırsanız, bu sorunun oluştuğu bilinmektedir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek, Winnt\System32 klasöründeki Command.com dosyasının Windows NT Workstation 4.0 veya Windows NT Server 4.0 çalıştıran başka bir bilgisayardan aynı dosya ile değiştirin ve sonra Command.com dosyası yok emin olmak için 11/7/95 bilgisayarda tarihli. Bilgisayardaki Command.com dosyasını, Windows NT kurulum CD'sindeki aynı dosya ile de değiştirebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 245184 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbmt KB245184 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 245184

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com