"Operácie obnovenia systému zlyhalo" chybové hlásenie pri obnove predchádzajúcich databázy Registry

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 245412
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Keď obnovíte predchádzajúce databázy registry pomocou Scanreg reštartujte príkaz, môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:
Kontrola databázy Registry spoločnosti Microsoft
Obnovovanie systému operácia zlyhala.

PRICINA

Toto správanie sa vyskytuje, pretože sa pokúšate obnoviť najstaršiu verziu uložené registrov. Maximálny počet registrov je už uložené podľa špecifikácie v súbore Scanreg.ini MaxBackupCopies nastavenie.

Pri pokuse obnoviť najstaršie register, systém Windows sa pokúša Zálohujte aktuálnu databázu registry. Pretože systém Windows sa pokúsi prepísať rovnakú záložnú kópiu databázy registry, ktoré sa pokúšate obnoviť, operáciu obnovenia je neúspešný.

POZNÁMKA: Váš Najstaršia záloha databázy registry nahrádza stále s zálohovanie Aktuálna databáza registry a najstaršie databázy registry už nie je k dispozícii na obnovenie.

RIESENIE

Vyriešiť tento problém, vykonajte niektorý z nasledovných akcií pred použitím Scanreg reštartujte príkaz:
  • Jeden alebo viac iných uloženej databázy registry zálohovania aby priestor pre iný zálohy premenovať.
  • Zvýšiť MaxBackupCopies nastavenie v súbore Scanreg.ini prispôsobiť zálohovanie Aktuálna databáza registry.
Môžete tiež ručne obnoviť súbory databázy registry, ktoré bráni automatické zálohovanie Aktuálna databáza registry. Ďalšie informácie o tejto možnosti nájdete po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
220878 Chybové hlásenie: Obnovenie operácia zlyhala

Vlastnosti

ID článku: 245412 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbprb kbmt KB245412 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:245412

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com