Nasıl yapılır: REMOTE_HOST, ııS'DE bir ters DNS araması gerçekleştirmek için Yapılandır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245574 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 7.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2008 çalışan. IIS 7.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.net/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Varsayılan olarak, bir Request.ServerVariables("REMOTE_HOST") ASP'DE gerçekleştirme REMOTE_ADDR, istemcinin IP adresi değeri döndürmek için ınternet ınformation Server (IIS) neden olan bir null değeri döndürür. Bu Web için performansı artırmak amacıyla tasarım gereğidir barındıran. Ancak, bir metatabanı ayarını değiştirerek, IIS bir ters DNS araması gerçekleştirir ve bağlanan istemci ana bilgisayar adını döndürür.

Not: etkin geriye doğru arama çeker ek yükü, Web sunucusu performansı düşüyor işleme. Bu bilgiler, yüksek kapasiteli siteleri için performans kritiktir önerilmez.

Etkin metatabanı ayarıyla REMOTE_HOST sunucu değişkenin her istek, IIS ad çözme isteği bir ters DNS araması yürütmeyi denediğinde, işletim sistemi için devre dışı geçmesine neden olur. Geriye doğru DNS ana bilgisayar adını döndürmek arama başarısız, işletim sistemi, daha sonra ad çözümlemesi Netbıos kullanarak çalışır. Boş bir değer Netbıos çözümlemesi başarısız olursa, özgün REMOTE_HOST isteği REMOTE_ADDR (istemcinin IP adresi) değerini verir, ııs döndürülür.

Geriye doğru arama için tüm Web sunucusu veya bağımsız Web sitelerinin, metabase, IIS yönetim nesneleri ile yönetim erişimi gerektiren ayarlanabilir. Bu makale metatabanını IIS Yönetim Nesneleri'nin değiştirme, Active Server Pages'ı kullanarak ve Windows Scripting Host tarafından komut satırında kullanmak için iki yöntem açıklanır. Aşağıdaki Active Server Pages örnek bir .asp dosyası bir Web sitesi veya bir kod veya Yürüt erişim etkinleştirilmiş olan bir sanal dizin oluşturmak ve .asp dosyasına aşağıdaki kodu kopyalayın. Komut satırı yöntemi Admin örnek komut dosyaları (IIS kurulumu sırasında yüklenir) ve Windows Scripting Host yüklü olmasını gerektirir (Windows NT Option Pack, Windows 2000, ınternet Explorer 5 ve gelen WSH yükler:
Scripting Download Page
Komut satırı yöntemi, adsutil.vbs komut dosyasının bulunduğu bir komut isteminden yönergeleri verilmiş olması gerekir. Adsutil.vbs komut dosyasının konumunu IIS sürümünde bağlıdır, ancak varsayılan olarak aşağıdaki dizinlerin olduğunu:
   Internet Information Server 4.0 - C:\WinNT\System32\InetSrv\AdminSamples<BR/>
   Internet Information Server 5.0 - C:\InetPub\AdminScripts
 
				
hatalı metatabanında değişiklik ınternet ınformation Server olumsuz yönde etkileyebilir için Microsoft, herhangi bir değişiklik yapmadan önce Metatabanını Yedekleme önerir.

Örnek 1 - tüm siteler için ters aramaları etkinleştirme:

Bu ASP kod örneği, bir Request.ServerVariables("REMOTE_HOST") kesilirken, geriye doğru arama yapmak tüm Web siteleri etkinleştirir. Metatabanının sıradüzensel tasarımı nedeniyle, önceki düğümünden değeri açıkça ayarlanmış EnableReverseDNS giriş olmayan Web sitelerini devralır. ASP yöntemi:
<%
Dim oIIS
Dim vEnableRevDNS
Dim vDisableRevDNS

vEnableRevDNS = 1
vDisableRevDNS = 0

Set oIIS = GetObject("IIS://localhost/w3svc")
oIIS.Put "EnableReverseDNS", vEnableRevDNS
oIIS.SetInfo
Set oIIS = Nothing

%>
				
Komut satırı yöntemi:
cscript adsutil.vbs set /w3svc/EnableReverseDNS "TRUE"
				

Örnek 2 - ters aramalar, tek tek siteler için etkinleştirme:

Bu örnek, bir Request.ServerVariables("REMOTE_HOST") kesilirken belirli bir Web sitesi için geriye doğru arama sağlar. Web siteleri, metatabanında bir tamsayı başvurulur. Bu, varsayılan Web sitesi için oluşturulan ilk sitesi olduğundan, başvuru numarası 1 alır. Etkinleştirir, geriye doğru aramalar için yalnızca varsayılan 1'de, aşağıdaki satırı diğer Web sitelerindeki geriye doğru arama yerini izin vermek için Web sitesini, bu bir örnek:
Set oIIS = GetObject("IIS://localhost/w3svc/1/ROOT")
				

Web sitesinin sayısal değerle, geriye doğru arama yapmak gerekir. Burada, günlük dosyası adı belirtilen klasör adının sonunda listelenen numaradan aramak için belirli bir Web sitesinin sayısal bir değer belirlemek için en kolay yolu var. Bu MMC/ınternet Hizmet Yöneticisi üzerinden Web sitesi seçme ve bu eylem, özellikler, etkin günlük biçimi ve sonra Özellikler'i seçerek tarafından erişilebilir. W3SVC1\exyymmdd.log /1/ROOT değerine karşılık gelen, varsayılan Web sitesinin günlük dosya adıdır. ASP yöntemi:
<%
Dim oIIS
Dim vEnableRevDNS
Dim vDisableRevDNS

vEnableRevDNS = 1
vDisableRevDNS = 0

Set oIIS = GetObject("IIS://localhost/w3svc/1/ROOT")
oIIS.Put "EnableReverseDNS", vEnableRevDNS
oIIS.SetInfo
Set oIIS = Nothing

%>
				
Komut satırı yöntemi:
cscript adsutil.vbs set /w3svc/1/ROOT/EnableReverseDNS "TRUE"
				

Daha fazla bilgi

IIS, metatabanı hakkında daha fazla bilgi bulunabilir belgelerine ve bu makaledeki:
240941IIS metatabanını Giriº
Bu makalede listelenen komut dosyası teknolojileri hakkında daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms950396.aspx

Özellikler

Makale numarası: 245574 - Last Review: 3 Temmuz 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 6.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Server 4.0
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbmetabase KB245574 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:245574

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com