ACC2000: Access veritabanına yeni eklenen kayıtlar Reselecting olduğunda hemen kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245676 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Gelişmiş: Uzman kodlama, birlikte çalışabilirlik ve çok kullanıcılı becerileri gerektirir.

Bu makale yalnızca Microsoft Access veritabanı (.mdb) için geçerlidir.

Bu makalenin Microsoft Access 2002 sürümü için bkz: 291238.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Kayıtları, bir Microsoft Access veritabanına eklerken, hemen bazen onları yeniden deneniyor, eklenmiş olan tüm kayıtları döndürmez. Hatta kayıtlara eklenmiş ve aynı bağlantıda yeniden bu oluşur.

Bu makalede anlatılan sorun, bağlantının önbelleğinde depolanan verileri bulmak için Microsoft Jet altyapısının yeteneğini etkiler. Jet alt yapısı, sorguda işlerken bağlantının önbelleğinde depolanan değişiklikleri denetler. Bu sorun nedeniyle, aynı bağlantı bir sorguyu çalıştıran veritabanınıza hemen yeni bir satır eklendikten sonra sorgu arama ölçütleri karşılayan yeni eklenen verilerin tümünü almak değil. Bu düzeltme uygulandıktan sonra sorgu doğru bağlantının önbelleğinde sorgunun arama ölçütü karşılayan tüm satırları alır.

Önemli bilgileri:

Performansı artırmak için <a0></a0>, değişiklikleri Jet alt yapısı değişiklikleri dosyaya yazmak için önce önbelleğinde depolar. Sonuç olarak, bu bağlantıda şu anda bağlantının önbelleğinde depolanan değişiklikler görülebilir. Jet alt yapısı veritabanı için bunları temizler kadar bu değişiklikleri görmek, diğer bağlantılar erişemiyor. Not Bu davranış normaldir ve bu makalede açıklanan sorunla ilişkili değildir.

Neden

Jet için iç eklenen kayıtların konumunu belirlemek için kullanılan arama yöntemleri bazen başlatılmamış belleğe erişme ve yanlış değerleri malzeme çekme. Bu yanlış değerlerine bağlı olarak, uygun kayıt bulmak için girişimi başarısız olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, en son Microsoft Jet 4.0 hizmet paketini yükleyin. En son Microsoft Jet 4.0 hizmet paketini karşıdan yüklemek için <a0></a0>, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
239114Nasıl yapılır:'ı Microsoft Jet 4.0 veritabanı altyapısı için en son hizmet paketini elde

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, Microsoft Jet 4.0 Service Pack 5 (SP5) giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 245676 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Data Access Components 2.1 Service Pack 2
  • Microsoft Data Access Components 2.1 Service Pack 1
  • Microsoft Data Access Components 2.1 Service Pack 2
  • Microsoft Access 2000 Standard Edition
  • Microsoft Access 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbqfe kbhotfixserver kbaccess900fix kbaccess97fix kbbug kbfix kbmdac210sp2fix KB245676 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:245676

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com