Disk Yönetimi'ni kullanarak, yanlış sistem bölümü kaldırılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 245799 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Disk Yönetimi aracında bölümleri görüntülediğinizde, 2 farklı birimler (C ve D sürücü gibi) "system" bölümü olarak listelenmiş olabilir. Özgün, dinamik bir sistem disketi olarak "eksik" - "Çevrimdışı" listelenmiş olabilir ve bu "sahte" bir sistem birimi silmek yükleyemeyebilirsiniz. Yanlış sistem birimi silmeye çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu disk üzerindeki sistem birimi silinemiyor.
Bu bölüm re-formatting tarafından sistem birim durumu'ı kaldırmaya çalışırsanız, aşağıdaki uyarı iletisini alabilirsiniz:
Bu birim artık geçerli sistem birimi değil. Bu birimdeki tüm veriler kaybolacak. Bu birimi biçimlendirmek istediğinizden emin misiniz?
Daha sonra devam etmek için biçimlendirme işlemi izin vermek için Evet ' i tıklatırsanız, yanlış sistem birim durumu kaldırmak ve hala birimi silmek kuramıyor olabilir.

Neden

Bu sorun aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşabilir:
 • El ile bir "system" bölümü yansıtmayı dinamik bir diskte kesiliyor sonra gölge sürücüyle yanlışlıkla bayraklı LDM özel bölge veritabanında bir sistem bölümü olarak kalır.
 • Sistem bölümü, bir dinamik disk üzerinde bulunan ve Windows 2000 için başka bir dinamik disk yansıtma kullanarak yansıtılamaz. Yansıtmayı herhangi bir nedenle başarısız ve her iki yarısının yeniden önyükleme yapamayan olur, Windows 2000 sıfırdan yeniden zorunda kalabilirsiniz. Böylece, yeni bir sistem birimi oluşturur, ancak başka bir dinamik disk veritabanı, özgün sistem biriminin bölümü için başvuru hala vardır. Bu, iki farklı bir "system" Bölüm farklı sürücülere sahip bir koşul oluşturur.
 • "Sistem" bölümü içeren BIR dinamik disk kümesi geçerli sisteme alınmadı. Alınan ayarlanmış bir dinamik disk, LDM özel bölge veritabanında bayraklı sistem bölümü hala vardır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için:
 1. Tüm verileri diğer birimlerde bulunan yedekleme, Disk Yönetimi "false" Sistem bölümünü silmek için izin vermiyor olduğundan, bu diskte içeriyordu.
 2. Kurtarma Konsolu'nu diskpart komutunu "raw" sürücünün re-partitioned izin verecek biçimde ve verileri, bir yedekten geri kullanarak tüm bölümleri'ne el ile silin. Bunun nasıl yapılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  229716Windows 2000 Kurtarma Konsolu'nun Açıklaması
  227364Metin modu Kur dinamik birimleri doğru görüntülenmiyor
Not: dinamik diskin üzerindeki fiziksel bölümleri silme ve yeniden başlatmadan sonra hala olarak "eksik" - "Çevrimdışı" olarak listelenen bir "System" dinamik disk gerekir. Kalan tüm dinamik diskler kayıtları eksik diski açıklayan veritabanlarının kalkmadı olmasıdır. Herhangi bir zarar neden olmaz, ancak "hayalet" Bu diski sil olmayacaktır.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000, bir disk yansıtmayı hatasından sonra yeniden karar önce her iki yarısının Başarısız yansıtmayı önyüklenebilir yapmak için Acil Durum Onarım yordamlar, bir hataya dayanıklı bir önyükleme disketi veya kurtarma konsolunu kullanarak deneyin. Önyüklenebilir bir sistem bölümü sahip olduğunuzda, resync veya yansıtmayı yeniden kurun. Bu oluşmasını bu makalede anlatılan sorunu engeller unutmayın.

Özellikler

Makale numarası: 245799 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbui kbwin2000sp1fix KB245799 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:245799

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com