Doğru işlevi gereksinimleriyle Pruner bir kuruluştaki yazıcı "Dizin Hizmetleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 246269 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Yazıcı artık kuyruklar yönetilmeyen olarak atılması için kuruluş genelinde çalışan ve Pruner için her sitede bir kuruluş, yazdırma biriktiricisi (Spoolsv.exe) çalıştıran en az bir etki alanı denetleyicisi olmalıdır.

Not Bir site, etki alanı denetleyicisi yoksa, başka bir sitedeki etki alanı denetleyicisine bir site ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, etki alanı denetleyicisinde aşağıdaki adımları izleyin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun:
  HKEY_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services\Netlogon\Parameters\
 3. Bu kayıt defteri alt anahtarını sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra Çok dizeli değer ' i tıklatın.
 4. SiteCoverage <a2>Ad</a2> kutusuna yazın.
 5. Yeni SiteCoverage kayıt defteri alt anahtarını çift tıklatın, Değiştir ' i tıklatın, site veya siteleri, bu etki alanı denetleyicisi <a0>Değer verisi</a0> kutusundaki eklemek istediğiniz adı yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Not Değer adları boşlukla sınırlanmış bir site listesine ayarlayın.

Daha fazla bilgi

Artık yazıcı sıra nesneleri, site bu ölçütleri karşılamıyorsa, dizinde birikebilecek. Kullanıcıları Active Directory sorgulandığında, bu "Yazıcılar için arama" seçeneği etkisini azaltır, liste kullanıcıları artık ağda bulunmayan kuyruklar olduğundan seçin.Yazıcı Pruner hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
246906Yazıcı Pruner kendi sitesinde yazdırma sırası nesnesi buda
246174Yazıcı Pruner yazıcı sıra nesneleri, Active Directory'den kaldırmayabilir

Özellikler

Makale numarası: 246269 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbprint KB246269 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:246269

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com