Proč se v aplikaci Outlook přílohy někdy zobrazují v textu zprávy a jindy v záhlaví?

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2462816 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Když píšete e-mailovou zprávu a připojíte k ní soubor, může se příloha někdy zobrazit v textu zprávy a jindy zase v poli příloh pod řádkem Předmět. Tento článek vysvětluje proč.
 V aplikaci Outlook 2010 jsem přetáhl soubor, který chci připojit jako přílohu ke zprávě. Soubor se ale připojil k textu zprávy. Obvykle se ale zobrazuje v záhlaví, ne? Co se stalo?
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2493075

answer image
Question Image
Příloha se zobrazí v textu zprávy tehdy, když je zpráva ve formátu RTF (Rich Text Format). V případě použití formátu RTF se připojené soubory zobrazují v textu zprávy. 
 Co je formát RTF? Dřív se přílohy zobrazovaly v záhlaví, tuhle ale vidím v textu zprávy. Je to proto, že jsem pro zprávu vybral formát RTF?
answer image
Question Image
To, jestli zprávu píšeš ve formátu RTF, nebo ne, zjistíš v poli Formát na kartě Formátovat text. Je tu uvedeno, že píšeš zprávu ve formátu RTF. Použitý formát zjistíš i při pohledu na záhlaví.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2493076

 
 No dobře, ale já jsem si formát RTF nevybral.
answer image
Question Image
Aplikace Outlook používá jako výchozí formát HTML, pokud ale odpovídáš na zprávy napsané ve formátu RTF, odpověď bude automaticky ve formátu RTF. 
 Aha. V mém případě tedy odesílatel napsal zprávu ve formátu RTF a já jsem na ni odpověděl ve stejném formátu.
answer image
Question Image
Je dobré vědět, že zprávy lze v aplikaci Outlook psát ve třech různých formátech. Způsob připojení souborů se liší v závislosti na zvoleném typu formátu.
  • V případě formátu RTF se přílohy zobrazují v textu zprávy. Jednou z výhod formátu RTF je možnost změny velikosti a barvy písma. Aplikace Microsoft Outlook tento formát podporuje.
  • Ve formátu HTML a v textovém formátu se přílohy zobrazují v záhlaví zprávy. Formát HTML umožňuje změnu velikosti a barvy písma. Zprávy ve formátu HTML lze psát ve většině e-mailových programů. Textový formát je nejjednodušším formátem a neumožňuje změnu velikosti a barvy písma. Na druhou stranu si s tímto formátem poradí všechny e-mailové programy.


 
 Takže rozdíl je jen v tom, že se příloha zobrazuje v textu zprávy nebo v záhlaví?
answer image
Question Image
Nejen v tom. Formát RTF je velmi užitečný, protože umožňuje určit umístění přílohy. To se hodí hlavně tehdy, když posíláš velký počet příloh, protože můžeš ke každé příloze přidat popis. 
 Aha. Formát RTF vypadá velmi prakticky. Možná bych ho měl v budoucnu začít používat.
answer image
Question Image
Musíš si ale uvědomit, že pokud příjemce zprávy používá jiný e-mailový program než aplikaci Outlook, může být zpráva nečitelná. Pokud odesílatel i příjemce používají aplikaci Outlook, je všechno v pořádku. 
 Aha! Takže mám psát zprávy raději ve formátu HTML?
answer image
Question Image
Pokud s jistotou víš, že příjemce používá aplikaci Outlook, není to potřeba. Mezi různými formáty ale můžeš snadno přepnout. Chceš tedy zprávu pro jistotu odeslat ve formátu HTML?  
 Ano. Poraď mi, jak mám postupovat.
answer image
Question Image
Klikni na kartu Formátovat text a v poli Formát klikni na možnost HTML. Formát zprávy můžeš změnit i při psaní.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2493077


Pokud chceš přepnout z formátu HTML na formát RTF, postupuj stejným způsobem. Při přechodu z formátu HTML do formátu RTF jsou soubory připojeny na konec zprávy. Takže ještě musíš umístit přílohy na požadované místo ve zprávě.  
 
 Přepnul jsem na formát HTML a příloha se zobrazila v záhlaví. Mockrát ti děkuji. Teď už vím, jak přepínat mezi formáty HTML a RTF podle toho, komu zprávu posílám.
answer image

Vlastnosti

ID článku: 2462816 - Poslední aktualizace: 17. května 2011 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Outlook 2010
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com