PRB: COM + instalace problémy při inovaci na systém Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 246499 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při upgradu počítače na systém Windows 2000 můžete zjistit problémy při spuštění modulu snap-in Služba komponent z nástroje pro správu nebo všimnout problémy při pokusu o spuštění stránek ASP.
Nebo
Při otevření Component Services Microsoft Management Console (MMC) v systému Windows 2000 a klepnutím rozbalte uzly Component Services a počítače může zobrazit následující chybová zpráva:
Katalog - Chyba při zpracování poslední operace došlo k chybě: 80040154, třída není zaregistrována

Příčina

Tento problém obvykle dojde, pokud během instalace COM + došlo k potížím.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Na začátku instalace systému Windows 2000 generuje soubor s názvem ~ clbcatq.dll. Existence tohoto souboru signalizuje, že instalační program COM + nebyl úspěšně dokončen. Při úspěšném dokončení instalace COM + odstraní soubor ~clbcatq.dll.

Zkontrolujte, zda je ve složce %windir%\system32 souboru ~clbcatq.dll. Tak, pak je pravděpodobné, že něco selhal během instalace COM +. Pokud je přítomen soubor ~clbcatq.dll, důvodem může být buď:
 • Instalační program volitelnou součást Windows 2000 zjistil některé potíže a přerušena předčasně, před povolením COM + dokončení jeho instalace. Nebo

 • Instalační program COM + zjistil některé potíže.
Systém Windows 2000 používá k určení, zda chcete povolit přístup ke katalogu COM + ~clbcatq.dll. Tato knihovna je přítomen, potom nelze použít snap-in Služba komponent ke správě katalogu COM + a stránek ASP a ISAPI DLL nebude spuštěna.

Diagnostika problému a odstraňování

Instalační program COM + protokoluje chyby do souboru s názvem Comsetup.log. Comsetup.log hledat chyby.

Pokud zjistíte chyby COM +, postupujte takto počáteční řešení potíží:
 1. Odstraňte soubor ~clbcatq.dll.
 2. Přesunout obsah %systemroot%\registration někde jinde
 3. Exportovat HKLM\Software\Microsoft\COM3 posterity potom ji odstranit.
 4. Znovu spusťte instalační program COM +. Postupujte takto:

  1. V Ovládacích panelech klepněte na tlačítko Přidat nebo odebrat programy.
  2. Klepněte na tlačítko Přidat nebo odebrat součásti systému.
  3. Několikrát klepněte na tlačítko Další a potom klepněte na tlačítko Dokončit.
  Po klepnutí na tlačítko Dokončit správce volitelných součástí Windows zkontroluje, zda COM + byla nastavena správně. Pokud tomu tak není, správce volitelných součástí Windows re-attempts instalační program COM +.
Pokud tato metoda neodstraní chybě instalace COM + (například COM + instalační program selže znovu), shromáždit všechny chybové zprávy v Setuperr.log Comsetup.log, nalezen

Poznámka: Ověřte nastavení identity aplikace IIS Out-of-Process Pooled v součásti služby je nastavena na IWAM_(Computer name) po COM + instalační program úspěšně dokončil.

Vlastnosti

ID článku: 246499 - Poslední aktualizace: 26. října 2007 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft COM+ 1.0
Klíčová slova: 
kbmt kbproductlink kberrmsg kbprb kbsysadmin KB246499 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:246499
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com