SORUN: COM + Kur sorunlarını Windows 2000'e yükseltme gönderilirken

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 246499 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınız, Microsoft Windows 2000'e yükselttiğinizde, Bileşen Hizmetleri ek bileşeni, Yönetim Araçları'ndan başlatırken sorunları fark edebilirsiniz veya ASP sayfaları'nı çalıştırmayı denerken sorunlarla görebilirsiniz.
-VEYA-
Windows 2000'de Bileşen Hizmetleri Microsoft Yönetim Konsolu'nu (MMC) açın ve Component Services ve bilgisayarları düğümlerini genişletmek için tıklatın, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Hata - katalog son işlemi işlerken bir hata oluştu: 80040154, sınıf kayıtlı değil

Neden

COM + Kur sırasında bir sorun oluşursa, bu sorun genellikle olmuyor.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Kur başlangıcında da, Windows 2000 adlı bir dosya oluşturur ~ clbcatq.dll. COM + Kurulumu başarıyla tamamlanmadı, bu dosyanın var olup olmadığını bildirir. COM + Kur başarıyla tamamlandığında, ~clbcatq.dll dosyasını siler.

%Windir%\system32 klasöründe ~clbcatq.dll dosyasını olup olmadığını denetleyin. Bu nedenle, daha sonra büyük olasılıkla ise, bir COM + Kur sırasında başarısız oldu. ~Clbcatq.dll dosyasını varsa, bunun nedeni olabilir ya da:
 • Windows 2000 isteğe bağlı bileşen Kur, bazı bir sorunla karşılaştı ve zamanından önce, Kurulumu tamamlamak COM + vermeden önce durdu. -VEYA-

 • COM + Kur, bazı bir sorunla karşılaştı.
Windows 2000, COM + kataloğunu erişime izin verilip verilmeyeceğini belirlemek için ~clbcatq.dll kullanır. Bu DLL varsa, daha sonra Bileşen Hizmetleri ek bileşeni, COM + kataloğunu yönetmek için kullanamazsınız ve ASP sayfaları ve ISAPI dll çalışmayacak.

Sorun tanılama ve sorun giderme

COM + Kur hataları Comsetup.log adlı bir dosyaya kaydeder. Comsetup.log hataları arayın.

COM + Hatalar bulursanız, ilk sorun giderme adımları izleyin:
 1. ~Clbcatq.dll dosyasını silin.
 2. Başka %systemroot%\registration içeriğini taşıma
 3. Posterity için HKLM\Software\Microsoft\COM3 verin ve silin.
 4. COM + kurulumu yeniden çalıştırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
  2. Windows Bileşenleri Ekle/Kaldır ' ı tıklatın.
  3. Birkaç kez ileri ' yi tıklatın ve sonra da <a2>son</a2>'u tıklatın.
  Son ' u tıklattığınızda Windows isteğe bağlı bileşen Yöneticisi, COM + doğru ayarlanmış olup olmadığını denetler. Tersi durumda, COM + Kur Windows isteğe bağlı bileşen Yöneticisi re-attempts.
Bu yöntem, COM + Kur hatası (örneğin, COM + Kur başarısız yeniden) çözmezse, Comsetup.log Setuperr.log içinde bulunan tüm hata iletilerini toplama

Not: COM + Kur işlemi başarıyla tamamladıktan sonra ııS'YI giden işlem Pooled uygulamaların Bileşen Hizmetleri kimlik ayarı IWAM_(Computer name) için ayarlandığından emin olun.

Özellikler

Makale numarası: 246499 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft COM+ 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kberrmsg kbprb kbsysadmin KB246499 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:246499
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com