Ayrıntılı günlüğü kullanarak program dağıtım sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 246509 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Grup ilkesi yoluyla dağıtılan bir program düzgün bir istemci bilgisayar üzerinde yüklü olduğunda, Grup ilkesi uygulama dağıtımı bileşen başarısız yükleme için önde gelen adımlarını kaydeden bir günlük dosyası oluşturulabilir. Windows ınstaller hizmetinden günlüğü ile bağlantılı olarak, bu bilgiler, sorunun nedenini belirlemede çok yararlı olabilir.

Windows ınstaller hizmeti için günlük kaydını etkinleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
223300Nasıl yapılır: Windows ınstaller, Windows 2000'de günlüğü etkinleştir

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Uygulama dağıtımı operasyonların ayrıntılı günlüğü etkinleştirmek için <a0></a0>, istemci bilgisayarında aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin. Bu değer, performans düşüşü önlemek için sorun giderme sonra silin:
Anahtarı: Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Diagnostics

Kullanmak tanılama anahtarı oluşturmak gerekebileceğini unutmayın.

Değer: AppMgmtDebugLevel
Türü: REG_DWORD
Veri: 4b
Günlük dosyası Appmgmt.log olarak adlandırılır ve istemci bilgisayar üzerindeki <a1>%SystemRoot%\Debug\Usermode</a1> klasöründe bulunur.

Özellikler

Makale numarası: 246509 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbsetup KB246509 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:246509

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com