Při namapování výchozího souboru dokumentu na soubor Ssinc.dll dochází k narušení přístupu (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 246806 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Příponu souboru, například HTM nebo STM (výchozí mapování pro Ssinc.dll) lze namapovat k Ssinc.dll prostřednictvím "Mapování aplikace" v okně Správce služeb sítě Internet. Po mapování, # zahrnout výkaz použité v souboru (htm nebo STM pro tento případ) zahrnout další soubory. Pokud soubor, například default.htm, nastavit jako výchozí dokument a má takové # Zahrnout výkaz a poté procházet jako výchozí dokument (například http://server vs. http://server/default.htm), 401 Přístup odepřen odpověď je odeslána vždy prohlížeče (výsledkem zadání hesla), i když zadali platné uživatelské jméno a heslo dvojice.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v Internet Information Server 5.0. Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 246806 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 5.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbwin2000sp1fix KB246806 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:246806

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com