Windows standart bağlantı noktası izleyicisi'nde yeni TCP/IP yazdırma seçenekleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 246868 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

TCP/IP üzerinden yazdırma aygıtları ağ yazdırmak istiyorsanız, Windows 2000 LPR bağlantı noktaları için bir seçenek sunar. Yeni bağlantı noktası izleyicisi, standart bağlantı noktası izleyicisi'ni (SPM) olarak adlandırılır. Windows'da TCP/IP yüklendiğinde SPM varsayılan olarak yüklenir.

Daha fazla bilgi

Basit Ağ Yönetimi Protokolü (SNMP) hedef yazdırma aygıtı yapılandırması okunamıyor ve durumunu belirlemek için kullandığı için SPM daha sağlamdır. SPM SPM varsayılan TCP bağlantı noktaları ve SNMP kullanarak hedef yazdırma aygıtı yapılandıramıyor, hedef aygıtın (ancak, yine de SPM bağlantı noktası olarak yüklenir) tarafından desteklenip desteklenmediğini LPR iletişim kuralı kullanır.

LPR, farklı SPM varsayılan bağlantı noktası 9100 için hedef bağlantı noktasını kullanır ve 1023 ' büyük herhangi bir açık kaynağı bağlantı, kaynak bağlantı noktası olarak rasgele seçer.

Bir SPM bağlantı noktası'nı yüklemek için <a0></a0>:
  1. Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nda Yeni bağlantı oluştur</a1> seçeneğini tıklatın.
  2. Hedef aygıtın ınternet iletişim kuralı (IP) adresini (veya ana bilgisayar adı) yazın (bağlantı noktası adı otomatik olarak doldurulur, ancak önerilen bağlantı noktası adı hoşlanmıyorsanız, bağlantı noktasının adını değiştirebilirsiniz).
  3. Sihirbaza devam etmek, SPM aygıtla ilgili ilk alt sorgu yapmaya çalışır ve SNMP yanıtlarına göre bağlı bir aygıt yapılandırır. Yazıcı modeli ve seçenekleri, SNMP kullanarak öğrenilen, yazıcıyı seçin gerekmez ve yazıcıyı otomatik olarak yapılandırılır.
Microsoft Windows NT'DE tek yolu, bir yazdırma aygıtı için TCP/IP üzerinden yerel olarak yazdırmak için Microsoft TCP/IP yazdırma yüklemektir. Bu bileşeni varsayılan olarak, bir RFC 1179 uyumlu Line Printer Daemon (LPD) ve kaynak satır yazıcısı (LPR) oluştu. Windows 2000'de, aynı LPD / (Bu Print Services for UNIX denir ve diğer dosya ve Yazıcı Hizmetleri altında yüklü olan) LPR devam. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
179156Windows NT 4.0 SP3'ü ve sonra güncelleştirilmiş TCP/IP yazdırma seçenekleri
Çoğu Hewlett-Packard Jet doğrudan yazdırma sunucularına iş ile yeni bağlantı noktası 9100 protokolü kullanılarak SPM. Bu yapılandırma için ilgili yazdırma aygıtının desteklenip desteklenmediğini Bkz: yazdırma sunucunuzun üreticisine başvurun.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web yayını bakın:
http://support.microsoft.com/servicedesks/webcasts/wc050200/wc050200.asp?fr=1

Özellikler

Makale numarası: 246868 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbprint KB246868 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:246868

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com