Využití paměti roste při práci s více sadami záznamů v jediné relaci/připojení stroje Jet (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 247140 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Instalační program pro Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.1 nebo vyšší nainstaluje nové hlavní verze ovladače Microsoft Access ODBC. Tento nový ovladač Access ODBC používá databázový stroj Microsoft Jet 4.0, která umožňuje přístup k databázím formátu Microsoft Access 2000, stejně jako všechny formáty předchozí databáze Access. Ovladače Microsoft Access ODBC, která byla součástí MDAC 1.5 a 2.0 používá databázový stroj Microsoft Jet 3.5 k manipulaci s soubor databáze Microsoft Access.

Z důvodu změny návrhu v Jet 4.0 stejně jako problémy zpětné kompatibility v nový ovladač ODBC může narušit instalace aktualizovaného ovladače Access ODBC existující, nainstalovaných aplikací ODBC, které používají ovladače ODBC přístup, což může vynutit vývojář aplikace v některých případech recode.

Příčina

Microsoft Jet 4.0 neuvolňuje prostředky mezipaměti až do ukončení nadřazeného připojení databáze. Poznámka: Toto není úniku paměti; jedná spíše, přidělení zdrojů, které je nikdy uvolněno, dokud není uzavřen nadřazeného objektu.

Řešení

Tento problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace service pack pro Microsoft Jet 4.0. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
239114Jak: Získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro databázový stroj Microsoft Jet 4.0

Jak potíže obejít

Jeden řešením je pravidelně zavřete a znovu otevřít připojení nadřazené k uvolnění paměti používá.

Jiným řešením je použití opravy hotfix popsané v tomto článku znalostní báze Knowledge Base.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl opraven v Jet 4.0 Service Pack 6 (SP6).

Další informace

Obecně tomuto problému dochází při otevření a zavření více sadami záznamů v jedné databázi připojení ve spojení s manipulace jednotlivých záznamů některé způsobem. Pokud přidat nebo odstranit některé záznamy z každé sady záznamů, která je otevřena a zavřena může například dojít nevracení paměti. Problém může také dojít, pokud používáte parametrizované příkaz SQL. Pokud stačí otevřít každé sady záznamů a číst některé záznamy například nevracení paměti nedojde. Nevracení paměti je malé, takže je třeba sledovat soukromé bajty, proces dlouho používaný k určení, zda platí pro určitý případ nevracení paměti.

Vlastnosti

ID článku: 247140 - Poslední aktualizace: 26. září 2005 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Ovladač Microsoft Open Database Connectivity pro aplikaci Access 4.0
  • Microsoft OLE DB Provider for Jet 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbdatabase kbfix kbjet kbmdac210sp2fix kbmdacnosweep kbqfe KB247140 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:247140
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com