Tek bir Jet oturumu/bağlantısı altında birden fazla Recordset ile bellek kullanım yükseliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247140 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kur için Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.1 veya sonrası, Microsoft Access ODBC sürücüsü yeni önemli bir sürümünü yükler. Bu yeni Access ODBC sürücüsü, Microsoft Access 2000 biçimindeki veritabanlarında ve bunun yanı sıra önceki tüm Access veritabanı biçimlerine erişime olanak tanıyan Microsoft Jet 4.0 veritabanı altyapısı kullanır. MDAC 1.5 ve 2 ile birlikte gelen Microsoft Access ODBC sürücüsü, Microsoft Access veritabanı dosyasını değiştirmek için Microsoft Jet 3.5 veritabanı altyapısı kullanır.

Tasarım değişiklikleri Jet 4. 0'daki yan? s?ra nedeniyle yeni bir ODBC sürücüsü içinde geriye dönük uyumluluk sorunları, güncelleştirilmiş Access ODBC sürücüsü yükleme varolan, geliştirici, bazı durumlarda uygulama recode zorlamak, Access ODBC sürücüsü kullanan bir ODBC uygulamaların yüklenmesini kesebilirsiniz.

Neden

Ana veritabanı bağlantı kapanana kadar Microsoft Jet 4.0 önbellekteki kaynakları yayımladı değil. Bu Not, bir bellek sızdırıyor; bunun yerine, bu üst nesne kapatılana kadar hiçbir zaman serbest bir kaynak tahsisatı.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, en son Microsoft Jet 4.0 hizmet paketini yükleyin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
239114Nasıl yapılır:'ı Microsoft Jet 4.0 veritabanı altyapısı için en son hizmet paketini elde

Pratik Çözüm

Bir geçici çözüm, düzenli aralıklarla kapatın ve sonra kullanılan belleği serbest bırakmak için üst bağlantı yeniden oluşturmaktır.

Başka bir geçici çözüm, bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi uygulamak için ise.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, Jet 4.0 Service Pack 6 (SP6) giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Açıp bazı biçimde her recordset'i yönetmek ile birlikte tek bir veritabanı bağlantısı altında birden çok kayıt'ı kapattığınızda, genel olarak, bu sorun oluşur. Örneğin, eklediğinizde veya açık ve kapalı olan her bir kayıt kümesi bazı kayıtlar sildiğinizde, sızıntısı oluşabilir. Parametreli hale getirilmiş bir SQL deyimi kullanırsanız bu sorun da oluşabilir. Yalnızca her kayıt kümesi açar ve örneğin, bazı kayıtlar okunamıyor, sızıntısı oluşmaz. Sızıntısı küçük olduğundan sızıntısı belirli bir servis talebi için geçerli olup olmadığını belirlemek için uzun süre bir işlem tarafından kullanılan özel bayt sayısını izlemeniz gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 247140 - Last Review: 26 Eylül 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Access 4.0 için Microsoft Open Database Connectivity Sürücüsü
  • Microsoft OLE DB Provider for Jet 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbdatabase kbfix kbjet kbmdac210sp2fix kbmdacnosweep KB247140 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247140
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com