Fixprnsv.exe dosyasını'e genel bakış

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247196 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Fixprnsv.exe dosyasını komut satırı yardımcı programı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Server yükleme CD-ROM'unu Fixprnsv.exe dosyasını komut satırı yardımcı programı içerir. Bu program Windows NT 4.0 ve Windows 2000 tabanlı yazdırma sunucuları yazıcı sürücüsü sorunları ile çalışmak için güçlü bir araçtır. Fixprnsv.exe dosyasını de gerçekleştirmişsiniz gibi yazıcı sürücüsü uyumsuzluk sorunları gidermenize yardımcı olabilir bir sorun bilinmektedir yazıcı sürücülerinin fly değişiklik üzerinde. Fixprnsv.exe dosyasını uyumsuz ya da sorun yazıcı sürücüleri, yazıcı sürücüleri sağlanan Microsoft ile değiştirir. Zaten yazdırma sunucusu üzerinde yapılandırılan yazıcı sürücülerini Fixprnsv.exe dosyasını yükleyecektir.

Fixprnsv.exe dosyasını, Windows 2000 Server CD-ROM'undaki <a1>Printers\Fixprnsv</a1> klasörde bulunuyor. Fixprnsv.exe dosyasını komut satırı anahtarları şunlardır:
 • /?

  Bu anahtar kullanıldığında, Fixprnsv.exe dosyasını, uygun sözdizimine sahip bir komut satırı anahtarları listesini görüntüler.
 • / diag

  Bu anahtar kullanıldığında, yalnızca uyumlu yazıcı sürücüleri bilgisayarınıza Fixprnsv.exe dosyasını tarar. Herhangi bir değişiklik yapılmaz.
 • / fix

  Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda bu anahtar kullanıldığında, Windows 2000 yazıcı sürücüleri geri yüklenebilir. Bu, Windows 2000 tabanlı istemciler, yazdırma sunucusuna bağlanmak ve uygun yazıcı sürücülerini karşıdan yüklemek için izin verir. Uyumsuz bir Windows NT 4.0 yazıcı sürücüleri, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda bu anahtar kullanıldığında, değiştirilecek.
 • /q

  Sessiz mod. Bu anahtar kullanıldığında, Fixprnsv.exe dosyasını kullanıcıya sormaz. Fixprnsv.exe dosyasını uygun iletileri görüntüler.
Not: / diag ya da/fix anahtarlar kullanılır, tarafından sağlanan Fixprnsv.exe dosyasını yükler (Microsoft Windows NT 4.0 yazıcı sürücüleri. Bu sürücüler, uyumlu olmayan sürücüleri yerini alır.

Bir küme düğümünde Fixprnsv.exe dosyasını kullandığınızda, bu düğümde çalışan tüm Biriktirme kaynakları güncelleştirilir. Fixprnsv.exe dosyasını çalıştırmadan önce tüm düğümlerin pause önerilir. Ayrıca, tüm küme içindeki düğümlerin Fixprnsv.exe dosyasını kullanmanız gerekir.

Dosyayı Fixprnsv.log, Fixprnsv.exe dosyasını kullandığınızda, Windows klasöründe oluşturulur. Fixprnsv.log Fixprnsv.exe dosyasını tarafından gerçekleştirilen eylemleri kaydetmek için oluşturulur.

Fixprnsv.exe dosyasını herhangi bir geri alma yetenekleri sağlar. Fixprnsv.exe dosyasını kullandığınızda, herhangi bir tek yapılı yazıcı sürücüleri bilinen sorunlar ile değiştirilecek. Önceki yazıcı sürücülerinizi kullanmak için <a0></a0>, bunları yeniden yüklemelisiniz.

Not: bilinen sorunları, yazıcı sürücülerini yüklemesini Windows 2000 tarafından engellenir. Yazıcı üreticisinden en son Windows 2000 uyumlu yazıcı sürücüleri edinmeniz önemlidir.

Fixprnsv.exe dosyasını hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
244869Windows 2000'de Microsoft Lexmark yazıcı sürücüleri'ni kullanma ile ilgili sorunlar

Özellikler

Makale numarası: 247196 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbnetwork kbprint KB247196 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247196

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com