Chkdsk yedekleme önyükleme kesimi bozuk FAT32 önyükleme kesimi düzeltme için kullanmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247575 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

FAT32 birimini, bozuk veya erişilemez duruma, Chkdsk (Chkdsk.exe) aracını kullanarak birimi onarmayı, dosya sistemi, doğru FAT32 olarak (veya büyük bir olasılıkla RAW (zararı bağlı olarak) bildirilebilir, ancak Chkdsk aracının onarım yapmadan hemen sonlandırılıyor. Örneğin, chkdsk /f komutunu e:</a0> komutunu kullanırsanız, aşağıdaki ileti görüntülenebilir:
FAT32 dosya sistemini türüdür.
Birim seri numarası C408 2213 olur.
Chkdsk herhangi bir komut satırı anahtarları yeniden çalıştırın, bu birimdeki bozuk görüntülenmeye devam eder. Chkdsk e:</a0> komutunu kullanırsanız, aşağıdaki ileti görüntülenebilir:
FAT32 dosya sistemini türüdür.
Birim seri numarası C408 2213 olur.

Hata bulundu. CHKDSK salt okunur modda devam edemiyor.

Neden

Bu davranış, FAT32 dosya sistemi önyükleme kesimi yedek bir kopyasını içerdiğinden oluşur. Ancak, Chkdsk.exe yedekleme FAT32 birimi okumaya çalışırken sürece, birincil önyükleme kesimi bozuk kesim ve Chkdsk.exe fiziksel olarak bulunan önyükleme kesimi g/Ç hata iletisi'ı alır kullanılacak denemez. Chkdsk.exe birincil kopya bozuk veya geçersiz bilgiler içeriyor, yedek kopyayı kullanmak deneyin.

Çözüm

Bir bozuk olan birincil önyükleme kesimi varsa, Dskprobe aracını (Dskprobe.exe) yedek bir önyükleme kesimi kopyalayarak onarım yapmak üzerinde bozuk birincil önyükleme kesimini kullanabilirsiniz.

Birincil önyükleme kesimi, mantıksal sürücünün kesimi 0 olur. Mantıksal sürücü 6 kesiminde Yedek FAT32 önyükleme kesiminin bulunur. Bayt görünümünde iken, kesimi altı mantıksal sürücünün okuyup, mantıksal sürücünün sıfır kesimi üzerinde.

Yedekleme FAT32 önyükleme kesiminin geri yüklemek için aşağıdaki adımları kullanın.

Not: onarım işlemi başarılı olduğundan emin olmak için <a0></a0>, bu yordam boyunca bayt görünümündeki Dskprobe.exe tutun.
 1. Dskprobe.exe, Windows 2000 yükleme CD-ROM'unu bulunan Support\Tools\Support.cab dosyasından ayıklayın.
 2. Dskprobe.exe çalıştırın.
 3. Sürücüler menüsünde Mantıksal sürücü ' yü tıklatın ve SürücüHarfi (SürücüHarfi onarmak istediğiniz FAT32 birimi olduğu)</a5>'ni çift tıklatın.
 4. <a0>Yalnızca okunur</a0> onay kutusunu temizleyin, etkin ayarla ' yı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.
 5. Sektörleri menüsünden Ayrıntılar ' ı tıklatın ve sonra varsayılan Başlangıç kesimi değeri 0'dan 6 değiştirin (değişmez numarası sektörleri'ı, 1 = değer). Bu eylem, yedekleme FAT32 önyükleme kesimini okur.
 6. Sektörleri menüsünde Yaz ' ı tıklatın.
 7. Etkin tanıtıcı hala mantıksal sürücü harfi sabit birim veri yazmak için Başlangıç kesimi değeri 6'dan 0 olarak değiştirin ve sonra da <a2>Bu yaz</a2>'ı tıklatın olduğunu doğrulayın. <a1>Aygıt</a1> SürücüHarfi 0 kesiminin üzerine yazmaya istediğiniz onaylamak için Evet ' i tıklatın.
 8. Dskprobe.exe çıkın ve Chkdsk, yeniden onarılan birim karşı aşağıdaki komutu çalıştırın:
  <a1>chkdsk</a1> SürücüHarfi:
  Not: birim ek düzeltme gerektiriyorsa, /f anahtarı kullanırsanız.

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Windows 2000 için onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

246146Dskprobe.exe FAT32 önyükleme kesimi zarar verebilir

Özellikler

Makale numarası: 247575 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbenv kbpending KB247575 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247575

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com