Hata iletisi: 403.2 Yasak: okuma erişimi Yasak

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247677 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir kullanıcı, bir ınternet ınformation Services (IIS) 5.0 Web sitesine bağlanırken aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
403.2 Yasak: Erişimi Yasak okunamıyor.

Neden

Bu hata, bir şey sayıyla kaynaklanabilir, ancak en yaygın şunlardır:
  • Erişilen kaynak, okuma erişimi (IIS aracılığıyla) kümesi yok. Örneğin, KOMUT dizini varsayılan olarak okuma erişimi yok.
  • Belirtilen varsayılan belge değil, doğru veya varsayılan belge yok. Örneğin, varsayılan belge default.htm olarak ayarlanmış olabilir, ancak Web yayımcı tarafından karşıya ındex.htm monitördür. Default.htm adlı bir dosya bu Web sitesinde değilse, bu hata iletisi oluşur.
  • Olması gereken, dizin taramayı etkin değil. Örneğin, varsa bir dizin listesi (erişiyorsanız, ad alanı içindeki tüm dosyaları) göstermek için yapılandırılmış bir Web sitesi ve dizin tarama, bu hata iletisi oluşuyor etkinleştirilmedi.

Çözüm

Site veya kullanıcılar dosyaları göz dizin üzerinde okuma erişimi etkinleştirildiğinden emin olun. Dizine gözatma (dosya listesi için) kullanılması gerekiyorsa, daha sonra dizin veya site (varsay?lan belge bu durumda, diğer sorunları önlemek için kullanılmamalıdır) özelliklerinin belirtilmesi gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 247677 - Last Review: 21 Kasım 2006 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbprod2web KB247677 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247677
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com