SORUN: Oracle veri araçları kullanarak merkezi veritabanı diyagramında paylaşımı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247828 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Farklı Oturumlar'ı kullanarak Oracle veritabanına bir merkezi veritabanı diyagramında paylaşmak çalışırken, kullanıcılar bakın ve veritabanı diyagramında yazamaz.

Not: Oracle'nın güçlü bir bilgi, bu makalenin içeriğini anlamanız önerilir.

Neden

Veritabanı diyagramları, çapraz şema izinlerini (Oracle destekler) desteklemez.

Çözüm

Birçok kuruluş, bir oturum açma adı ve parola, belirli bir uygulama için şema sahibi olan vardır. Bu oturum açma güvenliği ve yalnızca belirli kişilerin erişimi vardır. Bu, Visual ınterdev ile desteklenen bir senaryo değildir.

Geçici çözüm, şemalar sahibinin kullanıcı KIMLIĞI ve parola kullanmak için merkezi bir veritabanı diyagramı erişmesi gereken kullanıcılar içindir.

Durum

Bu davranış, araçların veri tasarım gereğidir.

Daha fazla bilgi

Oracle'nın içinde yok MICROSOFTDTPROPERTIES tablo (örneğin, kullanıcı adı), her şema için bir DTPROPERTIES tablosu, SQL Server'daki her veritabanı için aynı şekilde. Bu yana, veritabanı diyagramları, çapraz şema tabloları desteklemez (diğer bir deyişle, bir Joe.Table1 Can'ın şemasındaki bir Diyagram üzerinde koyamazsınız), bir merkezi tüm bir Oracle veritabanı diyagramlarını deposunun yapmanın bir yolu yoktur. SQL Server ve Oracle arasındaki temel fark budur. Bir Oracle Sunucusu, her biri farklı kullanıcıların sahip olduğu nesneler varsa, birden çok veritabanı bir SQL Server sunucusuna sahip ise, birden çok şema içeren bir veritabanı vardır.

MICROSOFTDTPROPERTIES adlı bir tablo oluşturma yanı sıra, Oracle için veri araçları kullanarak, iki yordam Ayrıca oluşturulan:
dt_dropuserobjectbyid
dt_setpropertybyid
Ve DT_ADDUSEROBJECT adlı bir işlev oluşturulur.

Yukarıdaki tabloya eşanlamlıları oluşturma, saklı yordamlar ve işlev ve yönetimsel haklar atama çalışmıyor. Başlangıçta çalışır; ancak, merkezi bir veritabanı diyagramı için sonraki erişim sonra bu izinleri sıfırlanması gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 247828 - Last Review: 23 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual InterDev 6.0 Standard Edition
  • Microsoft Visual Studio 6.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual Studio 6.0 Service Pack 3
  • Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB247828 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247828

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com