Terminal Hizmetleri istemci bağlantıları için etki alanı denetleyicileri "Yerel olarak oturum aç" Grup İlkesi nesnesi gerektiriyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 247989 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Terminal Hizmetleri'ni çalıştıran Microsoft Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisine bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sistemin yerel ilkesi, katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor.
Oturum açtığınız kullanıcı hesabı aşağıdaki varsayılan grupların üyesi olduğunda bu hata iletisi oluşturulur:
 • Account operators (Hesap işletmenleri)
 • Administrators
 • Backup operators (Yedekleme işletmenleri)
 • Print Operators (Yazdırma İşletmenleri)
 • Server Operators (Sunucu İşletmenleri)
 • Diğer bilgisayarda TsInternetUser gibi hizmetleri göre
Not: üye sunucuları ve tek başına sunucuları "Yerel olarak oturum aç" kullanıcı sağ bulunan kullanıcılar grubu vardır. Bu nedenle, yönetici olmayan kullanıcıların oturum açmalar engellemez.

Neden

Terminal Hizmetleri çalışan Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisi yoksa, kullanıcıları, Authenticated Users veya Everyone "Yerel olarak oturum aç" kullanıcı hakkı için Grup ilkesi nesnesini eklenen genel grup, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, etki alanı denetleyicisi Grup ilkesi nesnesini değiştirin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Etki alanı denetleyicisi güvenlik ilkesi ' ni tıklatın.
 2. Güvenlik ayarları klasörü çift tıklatın, Yerel ilkeleri ' ni çift tıklatın ve Kullanıcı hakları ataması</a1>'ı tıklatın.
 3. Ilke sütununda, yerel olarak oturum aç'ı tıklatın ve sonra Ekle ' yi tıklatın.
 4. Gözat ' ı tıklatın, uygun grubu tıklatın ve sonra Ekle ' yi tıklatın.
 5. Tamam ' ı tıklatın, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 6. Komut isteminde secedit/refreshpolicy machine_policy / enforce, ENTER tuşuna basın ve sonra ENTER tuşuna basın.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Kullanıcı erişimini uygulama sunucusu modunda kullanmak üzere yapılandırılmış bir Terminal Hizmetleri çalışan Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicilerinde, bu makalede anlatılan sorun oluşur. Remote Administration mode kullanmak üzere yapılandırılmış bir Terminal Hizmetleri çalışan Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicilerinin, sunucunun yönetimi için iki eşzamanlı yönetici hesabı dışında kullanıcı oturum açma izin vermez. Bir kullanıcı, Remote Administration mode kullanmak üzere yapılandırılmış bir Terminal Hizmetleri çalıştıran bir Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisine bağlanmaya çalıştığında, aşağıdaki hata iletisi oluşturulur:
Bu oturum için oturum açma erişiminiz yok.
"Yerel olarak oturum açma" Microsoft Windows NT 4.0, Terminal Server Edition ve Windows 2000 Terminal Hizmetleri kullanıcı hakkıdır. Bunun nedeni, Terminal Hizmetleri oturumlarındaki kullanıcı masaüstü ortamının olan ve aynı hakları diğer bir iş istasyonunda izinli olan Terminal Sunucu bilgisayardaki kullanıcının gereken olmasıdır.

Etki alanı denetleyicilerinin ortak bir güvenlik veritabanı paylaştığından, Terminal Hizmetleri çalışan Windows 2000 tabanlı bilgisayar bir etki alanı denetleyicisi olduğunda bu makalede açıklanan sorun oluşur. Windows NT 4.0 tabanlı etki alanı denetleyicilerinin Güvenlik Hesapları Yöneticisi (SAM) veritabanı ve Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicilerinin Active Directory, tüm etki alanı denetleyicilerine yaygındır. "Yerel olarak oturum aç" kullanıcı hakkı, bir grup, Windows NT 4.0 ve Windows 2000'de Grup ilkesi nesneleri için atanır. Windows 2000'de, bu kullanıcı hakkı verilen "yerel olarak oturum aç" kullanıcı hakkı olan bir etki alanı denetleyicisi etki alanındaki tüm etki alanı denetleyicilerine paylaşır.

Terminal Hizmetleri istemci bağlantısı hata iletileri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
246109Terminal Hizmetleri ile günlük, oluşturulan hata iletileri
224395Hata iletisi: Bu oturum için oturum açma erişimi yüklenmemiş

Not: The Ntrights.exe yardımcı programı, "Log On Locally" sağ uzaktan eklemek için kullanılabilir.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
279664Oturum Açma Kullanıcı Hakları Ntrights.exe Yardımcı Programıyla Nasıl Ayarlanır

Özellikler

Makale numarası: 247989 - Last Review: 2 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB247989 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:247989

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com