Hata iletisi: Yasak: Site Erişimi Reddedildi 403.8

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248032 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Internet Explorer gibi bir Web tarayıcısını kullanarak bir Web sunucusuna bağlanırken aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok.
Bu dizini veya sayfayı Web tarayıcınızın Internet adresinden görüntülemek için izniniz yok.

Lütfen aşağıdakileri deneyin:

Bu dizini veya sayfayı görüntüleyebilmeniz gerektiğine inanıyorsanız, lütfen file:// giriş sayfasında listelenen e-posta adresini veya telefon numarasını kullanarak, Web sitesi yöneticinize başvurun.

403.8 - Yasak HTTP: DeniedInternet Information Services sitesine erişim

Neden

Bu hatanın nedeni, siteye erişim izni olmayan DNS adlarının bir listesinin sunucuda bulunması ve kullanmakta olduğunuz DNS adının bu listede olmasıdır.

Çözüm

Web sitesi yöneticisinin, istemcinizin DNS adını IIS bilgisayarının DNS kısıtlamalarından kaldırması gerekir. Bunu yapmak için varsayılan Web Sitesi'ni veya söz konusu Web Sitesi Özellikleri'ni açın:

  1. Dizin Güvenliği sekmesini tıklatın.
  2. IP adresi ve etki alanı adı sınırlamaları altında Düzenle' yi tıklatın.
  3. Verilen erişim seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun ve sonra listeden kaldırmak istediğiniz etki alanı adını tıklatın.
  4. Kaldır' ı tıklatın.
  5. Kaldırmak istediğiniz her etki alanı için bunu gerçekleştirin.
Not: IP ve etki alanı kısıtlamaları ayrıca Master özelliklerinde ayarlanabilir. Master özelliği altında yukarıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekebilir. Master özelliklere girmek için, Internet Hizmetleri Yöneticisi'nde sunucu adını sağ tıklatın ve Özellikler' i seçin. Ana Özellikler iletişim kutusunda Düzenle' yi tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 248032 - Last Review: 3 Eylül 2013 Salı - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Services 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbprod2web kbmt KB248032 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 248032

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com