Ako správcovia systému môžu riešiť "HTTP 404 - File not found" chybové hlásenie na serveri so spustenou službou IIS

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 248033 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď sa požaduje webovú stránku, dostanete chybové hlásenie v hornej časti prehliadača:
Stránka nemožno nájsť
Stránka ktorú hľadáte bola pravdepodobne odstránená, mal jeho meno zmenilo, alebo je dočasne nedostupná.
Nasledujúce chybové správu ďalej nadol na Web stránke:
HTTP 404 - súbor nebol nájdený
Internetové informačné služby

Príčina

Webový server vracia "HTTP 404 - súbor nebol nájdený" chybové hlásenie, keď to nie je možné načítať stránku, ktoré boli vyžiadané.

Nižšie sú uvedené niektoré bežné príčiny toto chybové hlásenie:
 • Súbor bol premenovaný.
 • Súbor bol presunutý do iného umiestnenia a/alebo odstránené.
 • Požadovaný súbor je dočasne nedostupná kvôli údržbu, upgrady alebo iné príčiny, neznámeho.
 • Požadovaný súbor neexistuje.
 • IIS 6.0: Vhodné rozšírenie webovej služby alebo MIME typ nie je povolený.
 • Virtuálny adresár je mapovaná do koreňového adresára disku na iný server.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, overte, že požadovaný súbor v URL v prehliadači na IIS počítač existuje a že je v správnej umiestnenie.

Používať IIS Microsoft Management Console (MMC) modulu určiť, kde požaduje súbor musí existovať v súbore IIS počítača systém.

To je obzvlášť dôležité, ak sa daná webová lokalita používa virtuálny adresár (VDIR). VDIR je adresár, ktorý nie je súčasťou Domov adresár na webe, ale zdá sa klientský akoby to robí. Tento virtuálny adresár musí byť mapované na podpriečinok na jednotke alebo odkazovať na súbory podľa názvu.

Predpokladajme napríklad, že URL, ktorý spôsobil chybu 404 je http://Microsoft.com/test/File1.htm a modulu IIS ukazuje, že pre Webovej lokalite Microsoft.Com, v adresári /Test/ je vlastne virtuálny adresár ktoré mapy umiestnenie c:\Information na počítači IIS. To znamená ktoré treba overiť, že súbor File1.htm sa nachádza v c:\Information adresára (a že názov súboru je napísaná správne).

IIS6 Dynamický obsah: 404.2 položka v súbore W3C Extended Log je zaznamenaná pri Web predĺženie nie je povolené. Používanie modulu IIS Microsoft Management Console (MMC) umožní primerané rozšírenie Web. Predvolené Web Extensions patrí: ASP, ASP.net, Server-Side Includes, WebDAV publikovanie, serverové rozšírenia programu FrontPage, rozhrania CGI (Common Gateway). Vlastné rozšírenie musí byť pridané a výslovne povolené. Pozrite IIS 6.0 súbor Pomocníka pre viac informácií.
IIS6 Statický obsah: 404.3 položka v súbore W3C Extended Log je zaznamenaná pri predĺženie nie je priradený k známy rozšírením vo vlastnosti MIME mapa. Používať IIS Microsoft Management Console (MMC) modulu konfigurácia primerané rozšírenie v štruktúre MIME. Nájdete v IIS 6.0 pomoc pre viac informácií.

Pre viac informácií o iných, menej časté príčiny toto chybové hlásenie, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
247714Príkazom PUT pre dlhý názov súboru spôsobuje chybe "HTTP 404 - súbor sa nenašiel"
221553 Nastavenie atribútov súborov na webový obsah spôsobuje 404 - súbor nebol nájdený error
216803 IIS skryté statické súbory vrátiť HTTP 404 alebo prístup zamietnutý chyby
288123 Chyba HTTP 404 "Stránka sa nedá Zobraziť" pri pokuse pripojiť sa na server OWA po inovácii z Exchange Server 5.5 na Exchange 2000 Server

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o virtuálnych adresárov, pozri "O webe management" tému v IIS 5.0 dokumentáciu na nasledujúce umiestnenie:
Administration\Web vedenie Management\About webu
Poznámka Ak máte server IIS 5.0 dokumentáciu nainštalovaný na vašej lokálnej počítača, môžete použiť nasledujúce URL nájsť túto tému:
http://localhost/iisHelp/IIS/htm/Core/iihtmat.htm#virtualdirectories
Ak chcete zobraziť túto tému na Microsoft Windows Server 2003 založené počítač, ktorý má IIS nainštalovaná, vložte nasledujúci odkaz do adresného riadku vášho prehliadača a stlačte kláves ENTER:
MK:@MSITStore:C:\WINDOWS\help\iismmc.chm::/htm/qss_wss_troubleshooting.htm
Poznámka C:\Windows predstavuje koreňového systému. Ak váš operačný systém Windows je nainštalovaný na iný disk, musíte upraviť prepojenie ako je vhodné.

Môžete tiež prístup do dokumentácie produktu prostredníctvom IIS Manager. Ďalšie informácie o tom, ako tento prístup pomôcť funkciu, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
815127Ako pristupovať k dokumentácii Pomocníka služby IIS 6.0
PoznámkaDôrazne odporúčame všetkým užívateľom upgradovať na Microsoft Internet Information Services (IIS) verzie 7.0 so systémom Microsoft Windows Server 2008. IIS 7.0 výrazne zvyšuje Web infraštruktúru zabezpečenia. Ďalšie informácie o témach zabezpečenia IIS, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
Ďalšie informácie o súčasti IIS 7.0, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.IIS.net/

Vlastnosti

ID článku: 248033 - Posledná kontrola: 12. mája 2013 - Revízia: 6.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Internet Information Server 1.0
 • Microsoft Internet Information Server 2.0
 • Microsoft Internet Information Server 3.0
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
 • Microsoft Internet Information Services 7.0
Kľúčové slová: 
kbresolve kbhttp404 kbprb kbprod2web kbmt KB248033 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 248033

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com