"Hata iletisi: 403.6 - Yasak" IIS Web sayfası açtığınızda hata

Makale çevirileri Makale çevirileri
NotBu makalenin hedef kitlesini Web sitesi yöneticisidir. Son kullanıcı, bu URL adresinde bu hata oluştuğunu bildirmek için Web sitesi yöneticileri başvurmak zorundadır.

Tüm kullanıcıların Microsoft Windows Server 2008 üzerinde çalışan Microsoft Internet Information Services (IIS) 7.0 sürümüne yükseltme yapmaları önerilir. IIS 7.0, Web altyapı güvenliğini önemli ölçüde artırır. IIS güvenliğiyle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.NET/default.aspx?tabid=1

Bu makalede

Show all imageTümünü gösterHide all imageTümünü gizle

Belirtiler

Internet Information Services (IIS) üzerinde barındırılan bir Web sitesi vardır. Bir Web tarayıcısında Web sitesini ziyaret ettiğinizde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
HTTP 403.6 - Yasak: IP adresi reddedildi.

Neden

Her istemcinin benzersiz bir IP adresi vardır. Sunucu, siteye erişmek için izin verilmeyen IP adreslerinin bir listesini tanımlarsa ve kullandığınız IP adresi bu listede bulunuyor ise, hata iletisi alırsınız.

Bu, belirli kullanıcıların bir Web sitesine, dizine veya dosyaya erişimini engelleyen bir özelliktir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. Internet Service Manager (Microsoft Yönetim Konsolu) kullanarak Internet Information Server (IIS) ek bileşenini açın ve 403.6 hatasını raporlayan Web sitesini seçin. Web sitesini, sanal dizini veya hatanın oluştuğu dosyayı sağ tıklatın. Bu öğenin özellik sayfasını görüntülemek için Özellikler ' i tıklatın.
  2. Uygun Dizin Güvenliği veya Dosya güvenliği özellik sayfasını seçin. IP adresi ve etki alanı adı sınırlamalarıaltında Düzenle' yi tıklatın.
  3. IP adresi ve etki alanı adı sınırlamaları iletişim kutusunda, Erişim reddedildi seçeneği seçili ise, IP adresini, ağ kimliğini veya özel durumlar listesine erişim gerektiren bilgisayarın etki alanını ekleyin.

    IP adresi ve etki alanı adı sınırlamaları iletişim kutusunda Verilen erişim seçeneği seçili ise, ardından IP adresini, ağ kimliğini veya özel durumlar listesine erişim gerektiren bilgisayarın etki alanını kaldırın.
Önemli
  • Belirli bir Web sitesi için güvenlik özelliklerini ayarlarken, özel dizinlerin ve dosyaların güvenlik özellikleri önceden ayarlanmadığı sürece, bu siteye ait dizinler ve dosyalar için aynı güvenlik özelliklerini otomatik olarak ayarlayın.
  • Web sunucunuz, Web sitenizin güvenlik özelliklerini ayarlamak istediğinizde özel dizinlerin ve dosyaların özelliklerini sıfırlamak için izin ister. Bu özellikleri sıfırlamayı seçerseniz, önceki güvenlik ayarlarınız yenisiyle değiştirilir. Alt dizinler veya önceden kurulmuş güvenlik özelliklerine sahip dosyaları içeren bir dizin için güvenlik özelliklerini ayarladığınızda, aynı durum geçerlidir.
Notlar
  • Varsayılan olarak, bazı siteler localhost bilgisayar adına karşılık gelen IP adresi 127.0.0.1'den erişim izni alır ve NetBIOS'dan farklı bir adres/ad olarak veya Web sunucusunun tam etki alanı adı (FQDN) olarak kabul edilir. Localhost ile sınırlı bir siteye erişmek için localhost kısıtlaması olan bilgisayarın konsolunda olmanız gerekir.
  • Proxy sunucularıyla sunucunuza erişen bilgisayarlar proxy sunucusunun IP adresi için görünecektir.
  • Etki alanına göre kısıtlama önerilmez çünkü bu siteye olan her bağlantı için bir ters DNS araması gerçekleştirmek üzere Web sunucusu zorlayarak, Web sunucunuzun performansını azaltır. Web sunucusu üzerindeki yükü artırmasına ek olarak, geriye doğru aramalar beklenmeyen reddetmeler ile sonuçlanabilir.

Daha fazla bilgi için

Ürün belgeleri IIS ile yüklendiyse, IIS sunucunda görüntülendiğinde aşağıdaki bağlantılardan birini kullanılabilirsiniz:
Internet Information Services 5.0 belgeleri
http://localhost/iishelp/iis/misc/default.asp?jumpurl=../ htm/core/iigdasc.htm

Internet bilgi sunucusu 4.0 belgelerine
http://localhost/iishelp/iis/htm/core/igdasc.htm

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
172218 Microsoft TCP/IP ana bilgisayar ad çözümlemesi sırası
163391 Windows 2000, Windows NT 4.0 veya Windows NT'de çevirmeli ağ bağlantısı kullanarak Internet üzerinde bir sunucuyla iletişim halinde sorunları giderme

Bu makale hakkında

Makale numarası: 248043
Son gözden geçirme: 20 Haziran 2014 Cuma
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Internet Information Services 6.0
Otomatik Tercüme
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 248043
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.