Ostrzeżenie "System Windows nie może zainstalować tego dysku" podczas instalowania systemu Windows na dysku MBR w trybie UEFI

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Zamknij Zamknij
Numer ID artykułu: 2481490 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas instalowania systemu Windows 7 lub Windows Vista 64-bitowych na dysku twardego SATA w trybie Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), Instalator Windows może wyświetlić warningmessage, "nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku".

Przyczyna

Dysk twardy ma Master boot record (MBR) partycji.

W setupact.log można znaleźć następujące informacje:
IBSLIB LogReasons: [BLOCKING Przyczyna dysk 0: CanInstall] wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI system Windows można zainstalować tylko na dyskach GPT.

Rozwiązanie

Jest to znany problem. W systemach Windows 7 użytkownicy mogą kliknąć "dalej" przycisk, aby kontynuować instalację. W systemach Vista przycisk "Dalej" jest wyłączona, więc trzeba utworzyć partycję GPT, aby kontynuować.

Więcej informacji

297800 JAK: Użyj narzędzia Diskpart.efi do tworzenia partycji tabeli partycji GUID na surowego dysku w systemie Windows.
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2481490 - Ostatnia weryfikacja: 9 lutego 2014 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Home Basic
Słowa kluczowe: 
kbmt KB2481490 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2481490

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com