Raport kondycji systemu nie wykrywa programy antywirusowe w systemie Windows 7

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2482947 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Raport kondycji systemu, jeśli wygenerować raport dotyczący kondycji systemu na komputerze z systemem Windows 7, informuje, że żaden program antywirusowy jest zainstalowany na komputerze, nawet wtedy, gdy jest zainstalowany program antywirusowy. Oznacza to, że raport kondycji systemu nie można używać w środowisku domeny do określenia, które komputery bez oprogramowania antywirusowego zainstalowanego programu.

Ponadto następujący komunikat o błędzie jest w raporcie:
Symptom: Centrum zabezpieczeń nie zarejestrowało programu antywirusowego.
Przyczyna: Centrum zabezpieczeń nie może zidentyfikować aktywnej aplikacji antywirusowej. Brak nie zainstalowano programu antywirusowego lub nie został rozpoznany.
Rozwiązanie: 1. Sprawdź, czy jest zainstalowany program antywirusowy. 2. Jeśli program antywirusowy jest zainstalowany i działa, skonfiguruj Centrum zabezpieczeń, aby nie monitorowało stanu programu antywirusowego.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ aparat Raport kondycji systemu używa niepoprawne obszar nazw Instrumentacji zarządzania Windows (WMI, Windows Management Instrumentation) do wyszukiwania informacji o zainstalowanych aplikacji antywirusowych.

Rozwiązanie

Uwaga Ta poprawka używa nowy obszar nazw Instrumentacji zarządzania Windows (WMI, Windows Management Instrumentation) i tylko pozwala sprawdzić, czy zainstalowany produkt antywirusowy. Stan produktu nie mogą być raportowane.

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednakże ta poprawka jest przeznaczona tylko do rozwiązania problemu opisanego w tym artykule. Poprawkę należy stosować tylko w systemach, w których występuje problem opisany w tym artykule. Ta poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

eśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej i obsługi klienta firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Szczegóły techniczne poprawki

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, wykonaj następujące kroki:
 1. W Panelu sterowania otwórz element Centrum akcji .

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690775
 2. Umożliwia wyświetlanie informacji, który jest wyświetlany w obszarze Ochrony przed wirusami w sekcji Zabezpieczenia .

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących terminologii aktualizacji oprogramowania kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684 Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft
Aby wygenerować raport dotyczący kondycji systemu, wykonaj następujące kroki:
 1. W Panelu sterowania otwórz element Centrum akcji .

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690776
 2. W okienku nawigacji kliknij Wyświetlanie informacji o wydajności.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690777
 3. W okienku nawigacji kliknij przycisk Narzędzia zaawansowane.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690778
 4. Kliknij przycisk Generuj raport kondycji systemu.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690779
Notatki
 • W oknie Monitora wydajności i zasobów raport diagnostyczny systemu diagnostycznego wyniki wskazują, że "Centrum zabezpieczeń nie zarejestrował program antywirusowy."
 • Można również wygenerować raport kondycji systemu, uruchamiając polecenie perfmon/report w wierszu polecenia.

Informacje o dodatkowych plikach

Informacje o dodatkowych plikach dla systemu Windows 7


Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2709477
Dodatkowe pliki dla wszystkich obsługiwanych wersji Windows 7 przeznaczonych dla komputerów z procesorami x86Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2709478
Dodatkowe pliki dla wszystkich obsługiwanych wersji x 64 systemu Windows 7

Właściwości

Numer ID artykułu: 2482947 - Ostatnia weryfikacja: 2 kwietnia 2014 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
Słowa kluczowe: 
kbsurveynew kbexpertiseinter kbautohotfix kbfix kbqfe kbhotfixserver kbsmbportal kbmt KB2482947 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2482947

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com