IIS 4.0'dan IIS 5.0'a yükselttikten sonra Kerberos kimlik doğrulaması başarısız oluyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248350 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makalede, metatabanı düzenleme hakkında bilgi içerir. Metatabanını düzenlemeden önce, bir sorun oluştuğunda geri yükleyebileceğiniz bir yedek kopyaya sahip olduğunuzu doğrulayın. Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi için, Microsoft Management Console (MMC)'deki "Configuration Backup/Restore" Help konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

ınternet ınformation Services 5.0, Kerberos kimlik doğrulaması ile Windows 2000 için ınternet ınformation Server 4.0 ile Windows NT Server 4.0 çalıştıran bir bilgisayarı yükselttiğinizde başarısız olabilir. Tümleşik Windows kimlik doğrulaması seçilmiş olsa bile Anlaş yöntemi, Web sunucusu tarafından kullanılamaz.

Genellikle, bir ağ izlemesi, ağ izleyicisi'ni kullanarak bir uzak istemci bilgisayardan işlemi gerçekleştirdiğinizde istemciye gönderilen WWW-Authenticate üstbilgisi aşağıdaki görürsünüz:
WWW-Authenticate: Anlaş
WWW-Authenticate: NTLM
Yalnızca Windows NT 4. 0'dan Windows 2000'e yükseltilmiş olan bir bilgisayarda aynı ağ izlemesi çalıştırırsanız, istemciye gönderilen NTLM WWW-Authenticate üstbilgisi görebilirsiniz (anlaş istemciye gönderilmez). Örneğin,:
WWW-Authenticate: NTLM

Neden

ınternet ınformation Server 4. 0'da kullanılan varsayılan kimlik doğrulama yöntemi korumak için NTAuthenticationProviders metatabanı ayarı değiştirilmedi. Bu metatabanı anahtarı için ınternet ınformation Server 4.0 "NTLM" varsayılandır; böylece yeni Anlaş yöntemi "Negotiate, NTLM." Ancak, bu ınternet ınformation Services 5. 0 ' değiştirildi

Windows 2000'in temiz yüklemesini (farklı olarak) yükseltme yaparsanız, bu anahtar varsayılan olarak ınternet ınformation Services 5.0 "Negotiate, NTLM." yansıtır

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, metatabanını düzenlemeniz gerekir.

UYARı: metatabanını yanlış düzenlemek, metatabanını kullanan herhangi bir ürünü yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, metatabanının yanlış düzenlenmesinden kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Metatabanını düzenlemek kendi sorumluluğunuzdadır.

Not: metatabanını düzenlemeden önce her zaman yedekleyin.

Aşağıdaki adımları, NTAuthenticationProviders değerini değiştirmek için <a0></a0>:
 1. Komut istemini (Cmd.exe) açın.
 2. Dizin için c:\inetpub\adminscripts değiştirin. Not Bu yol varsayılan yolu ve içerik alanı değiştiğinde veya farklı bir sürücü harfi için yüklü sizden farklı olabilir.
 3. NTAuthenticationProviders değerini belirlemek, aşağıdakileri yazın ve ENTER tuşuna basın) için:
  cscript adsutil.vbs get w3svc/NTAuthenticationProviders
  Aşağıdaki çıktıyı döndürür:
  NTAuthenticationProviders: STRING () "NTLM"
 4. NTAuthenticationProviders değerini "NTLM" ise, sonra aşağıdaki (tam olarak) yazın:
  cscript adsutil.vbs SET w3svc/NTAuthenticationProviders "Negotiate, NTLM" ayarlayın.
  ENTER tuşuna basın. Aşağıdaki çıktıyı alırsınız:
  NTAuthenticationProviders: (STRING) ", NTLM Negotiate"
Son adımı, bir hata alırsanız, size bir alan anlaş arasında NTLM bırakmamaya emin olmalarına dikkat edin. Örneğin, "Negotiate, NTLM" farklı "Negotiate, NTLM."

Durum

Microsoft, Microsoft ınternet ınformation Services sürüm 5. 0'da bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Windows 2000 Server tabanlı bilgisayarlarda Ağ izleyicisi yardımcı programını kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
812953Ağ İzleyicisi ile ağ trafiği nasıl yakalanır

Özellikler

Makale numarası: 248350 - Last Review: 8 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbpending KB248350 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:248350

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com