SORUN: <a1>hata</a1> 1314 yükseltilmiş olarak xp_cmdshell When çalıştırılma olmayan SA kullanıcı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248391 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server olmayan sa hesabı olarak oturum açmış olduğunda xp_cmdshell üzerinden bir işletim sistemi iş yürütülürken şu hatayı alıyorsunuz:
Msg 50001, Düzey 1, <a1>Durum</a1> 50001
xpsql.c: 476 satırındaki LogonUser'den 1314 hatası
Alternatif olarak, aşağıdaki alabilirsiniz:
Msg 50001, Düzey 1, <a1>Durum</a1> 50001
xpsql.c: CreateProcessAsUser 492 satırındaki gelen 1314 hatası

Neden

Bu hatalar yüzünden, MSSQLServer çalışan SQLAgentCmdExec Windows NT hesabını ayarlama errant haklarınızı oluşturuldu.

Pratik Çözüm

MSSQLServer hizmetini çalıştıran bir Windows NT hesabı, sunucudaki yerel Yöneticiler grubunun bir üyesi olan bir etki alanı hesabı olmasını sağlayın.

SQLServerAgent yan? s?ra, MSSQLServer hizmetini çalıştıran hesabın aşağıdaki kullanıcı hakları izinlere sahip olduğunuzdan emin olun:
  • Işletim sisteminin bir parçası işlev görür.
  • Kotaları artırma.
  • işlem düzeyi simgesini değiştir.
  • Toplu iş olarak oturum açın.
Ayrıca, yerel SQLAgentCmdExec hesap "toplu iş olarak oturum aç" izinlerini olduğundan emin olun.

Not: sırada yapılan değişiklikler için izinlerin etkili olması için kullanıcı hakları, da tüm sunucu, yalnızca SQL hizmetleri yeniden başlatmanız gerekir.

Daha fazla bilgi

Xpsql.c ürünle birlikte gelen örnek kodu yer alır. Hata 476 satırındaki geçirilen, Win32 API işlevi çağrısının: LogonUser() başarısız. CreateProcessAsUser() çağrısı başarısız, hata 492 üzerinde oluşturuldu.

1314 ERROR_PRIVILEGE_NOT_HELD hatasıdır. Bu hesabın bu işlevleri çağırmak oturumu tamamlamak için yeterli haklara sahip olmadığını gösterir. Bu hesabın ayrıcalıkları SQLAgentCmdExec hesabındaki sıfırla ya da User Manager veya SQL Enterprise Manager aracılığıyla yeniden oluşturmanız, birçok müşteri adaylarının.

Ancak, bu hatalar yükseltme, API çağrıları (Sqlservr.exe) çağırma işlemidir. Bu nedenle, yanlış ve yeterli ayrıcalıklara sahip MSSQLServer hizmetini çalıştıran hesaptır. Başarıyla LogonUser() yürütmek için hakkı etkin SE_TCB_NAME (işletim sisteminin bir parçası olarak çalışma) MSSQLServer hesabı gerekir. MSSQLServer hesabı başarıyla CreateProcessAsUser() yürütmek için etkin SE_INCREASE_QUOTA_NAME (kotaları Artır) haklarınızın olması gerekir.

Not: belirli türde işlemler için CreateProcessAsUser() de SE_ASSIGNPRIMARYTOKEN_NAME (açılmasına Değiştir işlem düzeyi belirtecini) üzerinde gerektirebilir.

Özellikler

Makale numarası: 248391 - Last Review: 17 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbprb KB248391 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:248391

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com