Hata iletisi: Düzgün başlatma başarısız oldu hesap tanımlayıcı ayırıcı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248410 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

NTDS olay günlüğüne aşağıdaki olay yaklaşık iki dakikada iletisini alabilirsiniz:
Olay 16650

MessageId 0x410A =

SymbolicName SAMMSG_RID_INIT_FAILURE =
Dili ingilizce =
Hesap kimlik yer ayırıcısı düzgün olarak başlatılamadı (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.). Kayıt verileri, başarısızlık nedeninin NT hata kodunu içerir. Windows 2000 başlatmayı başarılı olana dek yeniden; o zamana kadar bu etki alanı denetleyicisinde hesap oluşturma geri çevrilecek. Başarısızlığın tam nedenini gösterebilecek başka SAM olay günlükleri arayın.

Neden

RID Yöneticisi FSMO kullanılamıyor veya çoğaltma başarısız olduğundan, bu davranış oluşabilir. Etki alanı denetleyicisi elde edilir ve RID havuzu başlatılamadı.

Bu davranış, "Access bu bilgisayara ağ üzerinden eriş" kullanıcı hakkını "Enterprise Domain Controllers" veya "Authenticated Users" gibi uygun gruplara verilen yok olduğunda da oluşabilir.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, NTDS çoğaltma hatası hakkında daha fazla bir ayrıntı için olay günlüğünü inceleyin.

RID Yöneticisi FSMO, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesindeki adımları izleyerek belirleyin:
234790FSMO rol sahiplerini (Sunucular) bulma nasıl kurulur.
Ping komutunu kullanarak ağ bağlantısını doğrulayın. PING komutunu kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
169790Windows NT 4.0 temel TCP/IP sorunları nasıl giderilir
200525NSlookup.exe Aracını Kullanma


RID Yöneticisi aşağı uzun bir süre için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesindeki adımları izleyin:
223787Esnek Tek Yöneticili İşlemleri aktarma ve alma işlemi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
.

Eklemek için "Enterprise Domain Controllers" veya "Authenticated Users"grubunun sağa"Bu bilgisayara ağdan erişme", aşağıdaki adımları etki alanı denetleyicisi güvenlik ilkesi'nde gerçekleştirin:

Bu ilke, S Başlangıç, sonra <a1>programları</a1> sonra Yönetimsel Araçlar ve sonra Etki alanı denetleyicisi güvenlik ilkesi .Expand için yerel ilkeler, güvenlik ayarları'nı tıklatarak açın ve sonra "Bu bilgisayara ağdan erişim" için kullanıcı hakları Assignment.Double sağ tıklatın ve iki Everyone Ekle ya da bu hakkı için Authenticated Users.
Birden çok Win2k etki alanı denetleyicileri varsa, bir komut isteminden de bu değişiklik, ilkeleri yenilemek için aşağıdaki komutu çalıştırın. Komutu olmadan çalıştırın. "" işaretleri.

"secedit/refreshpolicy machine_policy / enforce"

Özellikler

Makale numarası: 248410 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kberrmsg kbnetwork kbprb KB248410 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:248410

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com