Terminal Hizmetleri CAL bir bilgisayardan diğerine aktarmak için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248430 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir (TS) Terminal Hizmetleri istemci erişim lisansı (CAL), bir istemci aygıttan Terminal Hizmetleri Lisansı aynı şirkette başka bir dahili transfer açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

TS CAL Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA), bir defalık kalıcı aktarımı lisansı başka bir istemci aygıt için izin vermiyor başına bir lisanstır. Bu lisans yeniden yayımlanması planlanmaktadır için <a0></a0>, müşteriler bir Microsoft müşteri hizmetleri temsilcisi (CSR), Terminal Hizmetleri Lisans müşteri hizmeti merkezi (CSC) başvurun ve gerekli TS CAL sayısının bir reissue isteyin. Windows tabanlı Terminal Hizmetleri, yalnızca telefon kullanarak bu reissue işlemini tamamlayabilirsiniz. Müşteriler, düzenli olarak, bu işlemi tamamlayamadı, tek bir çağrıda birden çok lisans alma ve oluşturma 90 günlük geçici istemci lisansının gerekiyorsa kullanın. TS CAL'lerini yeniden yayımlanan bir Terminal Server Lisansı yönetimsel aracı başka bir lisans anahtar paketi yüklemesi görüntülenir. Bir ayrı lisans anahtar paketi yükleme olmasının dışında yeniden yayımlanan TS CAL'lerini özgün bir yükleme ayrılabilir değildir. Windows 2000'in tüm sürümlerinde bir TS CAL'SININ olduğundan Windows 2000 Professional ve Windows 2000 Server bir TS CAL'SININ TS sunucudan almazsınız. Bu makalede anlatılan adımlar, Windows 2000 çalıştıran istemciler için gerekli değildir.

En yakın CSC telefon numarasını bulmak ve yeniden yayımlanan lisanslarınızı yüklemek için:
 1. Terminal Hizmetleri Lisansı aracı, Windows 2000 sunucunuzda başlatın.
 2. Görünüm menüsünde Özellikler ' i tıklatın.
 3. Bağlantı yöntemi</a0> sekmesini tıklatın.
 4. Aşağı açılan kutusunda, Telefon ve Ülke'ı tıklatın.
 5. Tamam ' ı tıklatın.
 6. Eylem</a0> menüsünde, Lisansları Yükle Lisans Sihirbazı'nı başlatın ve telefon numarasını almak için tıklatın.
 7. CSC arayın ve lisansların yeniden yayımlanması planlanmaktadır gerek sizin açıklayın.
 8. CSR, işlem boyunca size yol gösterir.

Fiziksel olarak TS CAL kaldırılıyor

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Fiziksel olarak TS CAL'SI, özgün istemci aygıttan kaldırmak istiyorsanız, Lisans'ı içeren yerel bir kayıt defteri anahtarını silebilirsiniz. Bu, istemci yeni bir lisans verilmiş olmadan gelecekte terminal Server'a bağlanamıyor sağlar.

Microsoft, yalnızca Windows 2000 kayıt defteri hakkında bilgili olan sistem yöneticileri, bu değişikliği yapmak önerir. Bu anahtar silme yalnızca lisans istemciden kaldırır olduğunu unutmayın; bu Terminal Hizmetleri Lisans sunucu bulunan verme geçmiş kaldırmaz.

Tüm lisanslar MSLicensing altında TS CAL ' dir. Boş bir yuvaya bulunana kadar arka arkaya LICENSE000, LICENSE001, LICENSE002 vb. için kullanılır. Lisans türleri lisans numaralarının belirli hiçbir eşleme yok.

Silinecek anahtarı LICENSE000 LICENSE00x mı:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSLicensing\Store\LICENSE00x
Daha sonra yeniden istemcilerinin sağlayın.

Özellikler

Makale numarası: 248430 - Last Review: 31 Ağustos 2007 Cuma - Gözden geçirme: 5.10
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB248430 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:248430

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com