BILGI: Şifrelenmiş dizinlere anlama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 248723 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows 2000'de ve Microsoft Windows XP'de dosya ve klasörleri NTFS birimlerinde şifreleme olanağı sağlar. Dosyaları farklı olarak, içerik ve dizin akışları şifrelenmez. Bunun yerine, bir dizin şifreliyken dizinine yerleştirilen dosyaları otomatik olarak şifrelenir. Bu makalede, şifreleme, dizinlerine nasıl uygulanacağını açıklar.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 ve Windows XP'de NTFS dosya sistemi, Win32 program EncryptFile() işlevini kullanarak dosyaların içeriğini şifrelemek için yeteneği sağlar. EncryptFile() bilgisayar ve arama işlemi kullanıcının dosya şifreleme anahtarlarının üzerinde şifreleme hizmeti sağlayıcısı'nı kullanarak belirtilen dosyasındaki tüm akışları şifreler. Yalnızca dosyayı şifreleyen hesabın şifreyi, sonucudur.

Dizinler içinde EncryptFile(), çağrı belirtilebilir ancak dizinlerinin içeriğini hiçbir zaman şifrelenmiştir ve bir dizin ek akışları içeriyorsa, akışları şifrelenmez. Bir dizin EncryptFile() çağrıldığında, NTFS, şifreleme özniteliği (FILE_ATTRIBUTE_ENCRYPTED) dizine ekler. Şifreleme özniteliğini dizinlerle "şifrelenmiş dizin" verilir

Şifrelenmiş bir dizine eklenmiş otomatik olarak şifreli değilse zaten şifreli. Şifrelenmiş bir dizine eklenen alt dizinleri, şifreleme özniteliği de alırsınız. Kendi şifreleme özniteliğinin ayarlı önce dizinde varolan dosyalar etkilenmez. Şifreleme özniteliğini yeni dosyalar otomatik olarak şifrelenmesini sağlar, ancak bu dosyalar şifresi engellemez. Bunlar tek tek DecryptFile() işleviyle şifresi. Ayrıca, otomatik olarak şifreli dosyaları şifrelenmiş bir dizinden takıldığında şifresi değil.

NTFS olmayan şifreleme olduğundan, içeriği veya akışlar (varsa), bir dizin için dizin (dizinin güvenlik tanımlayıcısındaki DACL tarafından tanımlanan) can liste erişimi olan herkese içeriğini görüntüleyin. Ayrıca, bir dizinin güvenliğini sağlamak için <a0></a0>, DACL dizinin güvenlik tanımlayıcısı ona göre ayarlamanız gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 248723 - Last Review: 23 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Win32 Uygulama Programlama Arabirimi, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
    • the operating system: Microsoft Windows XP
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbfileio kbinfo kbkernbase kbsecurity KB248723 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:248723

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com