Microsoft Güvenlik Danışma Belgesi: Internet Explorer'daki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2488013 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Microsoft, bu sorun hakkında BT uzmanlarına yönelik bir Microsoft güvenlik danışma belgesi yayımladı. Güvenlik danışma belgesi, güvenlikle ilgili ek bilgiler içerir. Güvenlik danışma belgesini görüntülemek için şu Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/turkiye/technet/security/advisory/2488013.mspx

Bu sorunu sizin adınıza gidermemizi isterseniz,"Benim adıma düzelt" bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Bu bölümde açıklanan Düzelt çözümünün herhangi bir güvenlik güncelleştirmesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Her zaman en son güvenlik güncelleştirmelerini yüklemenizi öneririz. Ancak bu Düzelt çözümünü, bazı senaryolar için geçici bir çözüm seçeneği olarak sağlıyoruz.

Bu geçici çözüm hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Güvenlik Danışma Belgesi web sayfasını ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/turkiye/technet/security/advisory/2488013.mspx
Danışma belgesi bu sorun hakkında daha fazla bilgi sağlar ve şunları içerir:
 • Bu geçici çözümü uygulayabileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz senaryolar
 • Azaltıcı etkenler
 • Geçici çözümler
 • SSS
Bu bilgileri görmek için "Azaltıcı Etkenler ve Önerilen Eylemler" başlığını arayın ve "Geçici Çözüm" bölümünü genişletin.

Basamaklı stil sayfalarına yönelik Düzelt çözümü

Bu Düzelt çözümü, basamaklı stil sayfasının yüklenmek üzere olup olmadığını görmek üzere bir denetim ekler. Bu durumda, Düzelt çözümü basamaklı stil sayfasının yüklenmesini iptal eder. Bu Düzelt çözümü genellikle uygulama uyumluluğu düzeltmeleri için kullanılan bir özellikten yararlanır. Bu özellik, belirli bir ikili dosyanın yüklendiği sırada dosyayla ilgili yönergeleri değiştirebilir. Özel Düzelt Veritabanları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft web sitelerini ziyaret edin: Bu Düzelt çözümünü otomatik olarak etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Düzelt düğmesini ya da Etkinleştirme başlığının veya Devre Dışı Bırakma başlığının altındaki bağlantıyı tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Düzelt Sihirbazı'ndaki adımları izleyin.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
EtkinleştirmeDevre Dışı Bırakma
Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50591
Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50592

Bilinen sorunlar

 • Düzelt çözümü, CSS dosyalarının yüklenmesini engellemek için gereken denetimlerin artması nedeniyle bazı küçük performans sorunlarına neden olabilir.

Notlar

 • Düzelt çözümü, LocalSystem hesabı aracılığıyla yüklenmesine izin verilecek şekilde 1 Şubat 2011'de güncelleştirilmiştir.
 • 11/1/2011 22:30 (Pasifik Saati) öncesinde, bu sayfadaki Düzelt bağlantıları hatalı şekilde KB2490606'daki Düzelt çözümünü işaret ediyordu. Bu sayfadaki Düzelt çözümünü bu saatten önce yüklediyseniz, bu makaledeki geçerli bağlantıyı kullanarak yüklemelisiniz.
 • Bu sihirbazlar yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltmeler, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır.
 • Çalıştığınız bilgisayarda bu sorun yaşanmıyorsa, otomatik düzeltmeyi bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedip daha sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.
 • Bu Düzelt çözümünü kullanmak için, güvenlik güncelleştirmesi 2416400 yüklü olmalıdır. Güvenlik güncelleştirmesi 2416400, 14 Aralık 2010 tarihinde yayımlanmıştır ve MSRC bülteni MS10 090'da açıklanmaktadır.
 • Gelecekte bu güvenlik açığına yönelik bir yazılım düzeltmesi içeren Internet Explorer Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi uygulamadan önce bu Düzelt çözümünü el ile kaldırmalısınız.

Özellikler

Makale numarası: 2488013 - Last Review: 14 Mayıs 2011 Cumartesi - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Internet Explorer 7
 • Windows Internet Explorer 8
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbinfo kbsecadvisory kbsecurity kbsecvulnerability kbmsifixme kbfixme KB2488013

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com