Při spuštění chybí nabídka Upřesnit možnosti spuštění systému Windows (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 249000 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o spuštění systému Windows 2000 v konfiguraci s možností spouštění dvou systémů se může projevit některý z následujících problémů:
 • Výzva ke stisknutí klávesy F8 naleznete v nabídce Upřesnit možnosti mohou chybět.
 • Indikátor průběhu "Spuštění Windows" v dolní části obrazovky a grafiku spuštění systému Windows 2000 mohou chybět nebo může byly nahrazeny obrazovky Microsoft Windows NT 4.0 OSLoader.
 • Při spuštění systému Windows 2000 můžete být vyzváni podle nabídce Zotavení profil/konfigurace hardwaru vyberte hardwarový profil, i když nepoužíváte hardwarové profily. Pokud vyberete jednu, Windows 2000 nelze zavést.

Příčina

Tento problém může dojít, pokud jste jsou současné systémem Windows NT 4.0 a Windows 2000 a nainstalován Windows NT 4.0 po instalaci systému Windows 2000 nebo pokud přeinstalovat systém Windows NT 4.0.

K tomuto chování dochází, protože systém Windows NT 4.0 neví další spouštěcí funkce systému Windows 2000 a nahradí sdílené spouštěcí soubory systému Windows (Ntldr a Ntdetect.com).

Řešení

Tento problém vyřešíte takto:
 1. Spuštění počítače, takže získat přístup k systému souborů spouštěcího oddílu pomocí následujících metod:
  • Vyberte z nabídky spuštění jiného operačního systému.
  • Spouštění z disku CD-ROM systému Windows 2000. Na obrazovka instalace systému Windows stisknutím klávesy R k opravě instalace systému Windows. Stiskněte C použití konzoly pro zotavení.
  • Použít spouštěcí disketu systému Windows NT 4.0 s 2000 spouštěcí soubory systému Windows na něj.
  • Pokud spouštěcí oddíl je disk základní a je formátován systémem souborů FAT, použijte spouštěcí disketu systému MS-DOS.
 2. Zkopírujte soubory Ntldr a Ntdetect.com ze složky I386 na disku CD-ROM systému Windows 2000 kořenové složky spouštěcí jednotky (obvykle jednotka C).
Poznámka: Pokud provádíte toto nahrazení souboru ze systému MS-DOS, budete pravděpodobně muset odebrat systému, Čtení a ze souborů pomocí příkazu attrib atributy skrytý. Například zadejte na příkazovém řádku MS-DOS následující řádky. Za každým řádkem stiskněte klávesu ENTER:
attrib ntdetect.com - r -s -h
attrib ntldr - r -s -h
Tento příkaz může být také nezbytné z v rámci systému Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98, Windows NT 4.0 nebo Windows 2000.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows NT 4.0.

Další informace

245808Informace o volbě hardwarových profilů (i pro případ existence pouze jednoho profilu) (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 249000 - Poslední aktualizace: 28. února 2007 - Revize: 3.8
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbprb KB249000 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:249000

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com