Başlarken Windows Gelişmiş Seçenekler önyükleme menüsü yok

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 249000 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir ikili önyükleme yapılandırmasında Windows 2000'ı başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Windows Gelişmiş seçenekleri menüsü görmek için F8 tuşuna istemini eksik olabilir.
 • Ekran ve Windows 2000 başlangıç grafiğin altındaki "Windows Başlatılıyor" ilerleme çubuğu eksik olabilir veya Microsoft Windows NT 4.0 OSLoader ekran tarafından değiştirildi.
 • Windows 2000 önyükleme, donanım profillerini kullanma olsa bile, bir Donanım profili/yapılandırma kurtarma menüsü tarafından bir donanım profili seçmek için istenebilir. Birini seçerseniz, Windows 2000 önyükleme yapmaz.

Neden

Bu sorun, çift Windows NT 4.0 ve Windows 2000 önyükleme ve Windows 2000'i yükledikten sonra yüklü Windows NT 4.0 veya Windows NT 4.0 yeniden oluşabilir.

Bu davranış, Windows NT 4.0 Windows 2000'in ek başlangıç özelliklerini farkında ve paylaşılan Windows önyükleme dosyalarını (NTLDR ve Ntdetect.com) değiştirir olduğundan oluşur.

Çözüm

Bu sorunu çözmek için:
 1. Bilgisayarı önyüklemek, böylece önyükleme bölümünün dosya sistemi için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak erişebilirsiniz:
  • Başka bir işletim sistemi önyükleme menüsünden seçin.
  • Windows 2000 CD-ROM'undan önyükleme. Windows Kur</a0> ekranında, Windows yüklemesini onarmak için R tuşuna basın. Sonra Kurtarma Konsolu'nu kullanmak için C tuşuna basın.
  • Bunu Windows 2000 önyükleme dosyaları ile Windows NT 4.0 önyükleme disketi kullanın.
  • Önyükleme bölümünüz, temel disk ve FAT dosya sistemiyle biçimlendirilmiş olan MS-DOS önyükleme disketi kullanın.
 2. Windows 2000 CD-ROM'undaki ı386 klasöründen NTLDR ve Ntdetect.com dosyalarını önyükleme sürücünüzün (genelde C sürücüsüdür) kök klasörüne kopyalayın.
Not: Bu dosya değiştirme MS-DOS penceresinden gerçekleştirmek, Sistem ' i kaldırmanız gerekebilir Salt okunur ve attrib komutunu kullanarak dosyalardan Gizli öznitelikleri. Örneğin, MS-DOS komut isteminde aşağıdaki satırları yazın. Her satırın ardından ENTER tuşuna basın:
attrib ntdetect.com - r -s -h
attrib ntldr - r -s -h
Bu komut aynı zamanda Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98, Windows NT 4.0 veya Windows 2000 içinde gelen gerekebilir.

Durum

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

245808Tek bir donanım profili olduğunda bile donanım profili seçilmesinin istenmesi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 249000 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB249000 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:249000

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com