Znajdowanie i ponowne wyświetlanie ostatnio odwiedzanych stron sieci Web

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2496029 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Lista historii w programie Internet Explorer 6 ułatwia znajdowanie i ponowne wyświetlanie odwiedzanych witryn lub stron sieci Web. Lista historii może rejestrować każdą odwiedzaną stronę, tak aby można było łatwo do niej powrócić niezależnie od upływu czasu — po kilku godzinach lub tygodniach.

Więcej informacji

Ponowne wyświetlanie ostatnio odwiedzanej strony sieci Web

Aby powrócić do ostatnio odwiedzonej strony, kliknij przycisk Wstecz na pasku narzędzi programu Internet Explorer 6.

Kliknij przycisk Dalej, aby powrócić do stron odwiedzonych przed kliknięciem przycisku Wstecz.

Aby wyświetlić dowolną z ostatnich dziewięciu stron odwiedzonych w trakcie bieżącej sesji, kliknij małą czarną strzałkę z prawej strony przycisku Wstecz lub Dalej, a następnie wybierz stronę z listy.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2886269Znajdowanie strony sieci Web, którą odwiedzono dzisiaj lub kilka tygodni temu

Trudności z odnalezieniem odwiedzonej wcześniej interesującej strony sieci Web? Odpowiedzią jest lista historii.

Program Internet Explorer 6 automatycznie rejestruje strony sieci Web, zarówno te odwiedzone dzisiaj, jak i wcześniej. Strony są organizowane w foldery na pasku historii według daty odwiedzin. Witryny sieci Web odwiedzone każdego dnia są organizowane alfabetycznie w folderach, które zawierają wszystkie wyświetlone strony danej witryny. (Program Internet Explorer 6 przechowuje informacje o każdej wizycie przez 20 dni, ale można zmienić to ustawienie. Odpowiednie informacje są zawarte w sekcji Zmienianie liczby dni przechowywania odwiedzonych stron w programie Internet Explorer 6 wyświetlanej poniżej).

Poniżej opisano sposób znajdowania stron na liście historii:

 1. Na pasku narzędzi programu Internet Explorer 6 kliknij przycisk Historia. Pasek historii zostanie wyświetlony po lewej stronie ekranu.
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2886270
 2. Na pasku historii kliknij przedział czasowy, w którym chcesz wyszukiwać. Na przykład można wyświetlić wszystkie witryny, które zostały odwiedzone dzisiaj. Zobacz krok 2 na poniższej ilustracji.
 3. Kliknij folder witryny sieci Web, aby wyświetlić listę stron, a następnie kliknij łącze do odpowiedniej strony. Zobacz krok 3 na poniższej ilustracji.
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2886271
 4. Po zakończeniu pracy z paskiem historii kliknij przycisk Zamknij.
Porada Z listy historii można usunąć dowolną witrynę lub stronę sieci Web. Wystarczy kliknąć folder lub stronę sieci Web prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Usuń.
Przestroga: Usunięcie folderu witryny sieci Web w programie Internet Explorer 6 spowoduje usunięcie folderów i wszystkich łączy do stron, które są przechowywane w tym folderze.

Sortowanie ostatnio odwiedzanych stron sieci Web
Oprócz sortowania często odwiedzanych stron sieci Web według daty, można również je organizować według witryn, największej liczby wizyt oraz kolejności wizyt dzisiaj. Na pasku Historia kliknij małą czarną strzałkę obok przycisku Widok i wybierz sposób sortowania stron sieci Web.


Wyszukiwanie określonej strony sieci Web

Jeśli pamiętasz charakterystyczne słowo zawarte na stronie lub w adresie internetowym, możesz je wyszukać w historii w celu znalezienia odpowiedniej strony sieci Web.

Na pasku Historia kliknij przycisk Wyszukaj. W polu wyszukiwania wpisz termin lub frazę i kliknij przycisk Wyszukaj teraz. Zostanie wyświetlona lista wszystkich stron sieci Web, które zawierają szukany termin w adresie lub treści.

Zmienianie liczby dni przechowywania odwiedzonych stron

Domyślnie program Internet Explorer 6 przechowuje informacje o odwiedzanych stronach przez 20 dni, ale można zmienić to ustawienie. Jeśli właśnie przeprowadzasz jakieś szczegółowe wyszukiwania, zapewne chcesz, aby łącza do stron sieci Web były przechowywane dłużej. Z kolei jeśli spędzasz w sieci dużo czasu, być może zechcesz zwolnić trochę miejsca na dysku przez skrócenie okresu przechowywania informacji o odwiedzanych stronach w programie Internet Explorer 6. Bez względu na powód liczbę dni można łatwo zmienić.

 1. W programie Internet Explorer 6 w menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje internetowe.
 2. Na karcie Ogólne w obszarze Historia zmień liczbę dni przechowywania informacji o stronach na liście historii, a następnie kliknij przycisk OK.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2496029 - Ostatnia weryfikacja: 3 września 2013 - Weryfikacja: 9.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
 • Microsoft Internet Explorer 6.0 Service Pack 1
Słowa kluczowe: 
KB2496029

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com